Jātnieks Neretnieks trešo gadu pēc kārtas Rīgā uzvar Pasaules kausa zonas posmā

Latvijas vadošais jātnieks Kristaps Neretnieks svētdien jau trešo gadu pēc kārtas Rīgā triumfēja Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posmā jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā "Grand Prix" maršrutā.

Sacensību galvenajā maršrutā ar 160 centimetrus augstiem šķēršļiem, kura balvu fonds bija 25 000 eiro, Neretnieks ar zirgu Zuko S bija vienīgie, kuri to veica bez soda punktiem. Otro vietu guva krievu sportists Aleksandrs Beļehovs, bet trešais palika igauņu jātnieks Gunnars Kletenbergs.

Tāpat šajā maršrutā septīto vietu izcīnīja Andis Vārna ar zirgu KS Coradina, bet Neretnieks ar citu zirgu For Fan ieņēma desmito vietu.

"Grand Prix" maršruts deva punktus Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī pasaules jātnieku FEI "Longiness" rangā un kvalifikācijai Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Iepriekšējos divus gadus Neretnieks Rīgas etapā uzvarēja ar zirgu Continue, bet šī gada pavasarī viņš no saviem līdzšinējiem zirgiem šķīrās.

"Galvenajā maršrutā, atzīstu, pieļāvu arī kļūdas, - izejā uz trīskāršo sistēmu. Taču veiksme palīdzēja, bet pārējais bija stabili un pārliecinoši," priecājoties par uzvaru, stāstīja Neretnieks. "Paldies skatītājiem par atbalstu, bija patīkami startēt savās mājās. Lieliski, ka cilvēki atnāk, jūt līdzi. Tāpēc vērtīgi uzvarēt Latvijā, un, ja tas paveikts trešo reizi, tas ir nozīmīgi. Ja vērtējam sniegumu citos maršrutos, patiesībā tā bija gatavošanās nākamajiem startiem. Ja iepriekš nevinnēju, tagad tas izdevās vislabākajā brīdī."

Svētdien risinājās vēl divi maršruti. Dienas ievadā notika sacensības 125/130 centimetrus augstiem šķēršļiem ar handikapu, kurās piedalījās 6/7 gadus veci zirgi. Uzvaru izcīnīja lietuvietis Kosts Gaigals, bet otro vietu guva Vārna ar zirgu KS Emerton.

Savukārt vēlāk sacensībās ar 135 centimetrus augstiem šķēršļiem uzvarēja Ģirts Bricis ar zirgu Camparo, pārlēkšanā apsteidzot citu latvieti Aivaru Bregži un zirgu Callacado. Tāpat ceturto vietu šajā maršrutā ieņēma Linda Ansule un viņas zirgs Lemons.

"Neskatoties uz ne pārāk augsto maršrutu, nebija viegli lekt un panākt viegluma sajūtu, ko rāda arī kopējie rezultāti. Prieks, ka izdevās uzvarēt, kad pārlekšanā startējām tikai divi. Ar Aigaru Bregži abi darījām visu, ko varējām," pēc sacensībām pauda Bricis. "Patīkami, ka šajās sacensībās Latvijas sportistiem izdevās izcīnīt daudz godalgu spēcīgā konkurencē."

Sacensības, kurām piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* (divu zvaigžņu) kategorija, bija svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā.

Arī pirmajās dienās Latvijas sportisti guva vairākas uzvaras - piektdien pie tādām tika Ģirts Bricis un Andis Vārna, bet sestdien Bricis pievienoja vēl vienu panākumu un tāpat uzvaru guva arī Tija Alise Jurjāne.

No Latvijas jātniekiem tieši Neretnieks ir guvis līdz šim lielākos panākumus, jo 2014.gadā viņš Pasaules kausa finālsacensībās Francijā izcīnīja 19.vietu. Šogad finālsacensībās ASV, Lasvegasā, pirmoreiz piedalījās divi Latvijas jātnieki, jo Neretniekam pievienojās arī Andis Vārna.

Jāšanas sportā Pasaules kausa izcīņa notiek 17 līgās. Katras līgas spēcīgākie sportisti iegūst tiesības startēt sacensību finālā. Sportistu skaits, kuri izcīna tiesības startēt Pasaules kausa finālā, katrā zonā ir atšķirīgs.