Jātnieks Neretnieks iegūst 3.vietu «Grand Prix» maršrutā Dānijā

Jātnieks Kristaps Neretnieks nedēļas nogalē izcīnīja 3.vietu "Grand Prix" maršrutā Odensē, Dānijā, kur Latvijas konkūra līderis pēdējā sacenību dienā ieguva trīs godalgotas vietas, informēja Latvijas Jātnieku federācijā.

"Grand Prix" maršrutā Neretnieks laureātu trijniekā iekļuva ar Caramsin, 150 centimetru šķēršļu galveno maršrutu veicot bez soda punktiem tāpat kā pieci konkurenti. Pārlekšanā Latvijas duets uzrādīja trešo labāko laiku, maršrutu veicot tīri. Maršrutu Neretnieks raksturoja kā tehniski nesarežgītu, toties lielu un augstumam atbilstošiem šķēršļiem.

"Caramsin leca pēc pārtraukuma, nepilns mēnesis viņam bija brīvs, leca ar prieku, centās, maršrutu izlecām pārliecinoši. Mēs startējām kā trešie, bijām pirmā nulle, pēc tam līdz 25. dalībniekam neviens neleca tīri. Pārlekšana bija laba, izlecām reāli cik ātri varējām, visur maksimāli nogriezu, bet diviem tomēr izdevās mūs apskriet," pastāstīja Neretnieks.

Galvenajam maršrutam kvalificējās 40 jātnieki, bet pirmajā kvalifikācijā startēja 60 dalībnieki. Neretnieks ar Caramsin  teicami startēja arī piektdien "Grand Prix" kvalifikācijā, finišējot otrie bez soda punktiem, bet maršruta gaitā četri sportisti Neretnieku apsteidza un Latvijas duets ierindojās sestajā vietā. Seši jātnieki, kas ierindojās no otrās līdz septītajai vietai, finišēja vienas sekundes ietvaros.

Svētdien mazā apļa finālā ar šķēršļu augstumu 140 centimetri Neretnieks ieguva divas godalgotas vietas - ar Continue otro, bet ar astoņgadīgo Casscare - piekto vietu. Maršrutā divās fāzēs startēja 68 dalībnieki.