Florbolisti pēc sarežģīta sākuma uzvar Kanādu un sasniedz ceturtdaļfinālu

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība trešdien Gēteborgā ar 10:2 uzvarēja kanādiešus sarežģīti sāktā pirmajā spēlē izslēgšanas turnīrā un sasniedza pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu, liecina organizatoru informācija. Turnīra turpinājumā Latvijas florbolistu pretinieki cīņā par vietu pusfinālā būs šveicieši.

Ar divu vārtu guvumu Latvijas izlasē astotdaļfināla spēlē izcēlās Artūrs Jurševskis.

Cīņas pirmā puse Latvijas izlasei izvērtās smaga, jo otrajā trešdaļā komanda nonāca zaudētājos, un tikai spēles vidū Artis Savins vairākumā panāca izlīdzinājumu. Taču rezultatīvas izvērsās perioda beigas, jo līdz pēdējam pārtraukumam Aigars Belasovs, Atis Blinds un Juris Gribusts panāca 4:1.

Pēdējā trešdaļā pārsvaru nostiprināja Morics Krūmiņš, Atis Stepāns, Oskars Fīrmanis, Artūrs Jurševskis, nodrošinot pārliecinošu 8:1. Lai gan Kanādas izlase rezultāta starpību vēl samazināja, Artis Raitums un Jurševskis panāca Latvijai divcipara gūto vārtu skaitu.

Nākamie Latvijas pretinieki šveicieši izslēgšanas pirmajā kārtā bija brīvi, jo ieguva otro vietu grupā un uzreiz nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā. Latvijas un Šveices izlašu spēle paredzēta piektdien.

Galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas izlase iepriekš trijās grupas spēlēs pēc zaudējumiem pašreizējiem čempioniem zviedriem (2:11) un vicečempioniem somiem (1:7) uzvarēja Vāciju (5:3).

Pasaules čempionāts Zviedrijā beigsies svētdien. Latvieši ir spēlējuši visos pasaules čempionātos un labākais sasniegums līdz šim ir 5.vieta. Iepriekšējā čempionātā Latvijas florbolisti ieguva 6.vietu.