Florbola izlases spēlē pret Šveici izšķirošu lomu paredz psiholoģiskajai gatavībai

Latvijas florbolistiem pasaules čempionātā Gēteborgā ir pa spēkam piektdien ceturtdaļfinālā uzvarēt spēcīgos šveiciešus, taču ļoti svarīga būs komandas psiholoģiskā sagatavotība spēlei, Latvijas Radio teica valstsvienības treneris Artis Malkavs. Spēle sāksies plkst. 20 pēc Latvijas laika, un to tiešraidē rādīs LTV7.

Fiziskā sagatavotība Latvijas izlasē ir pienācīgā līmenī, un spēlētāji turnīru izturēs, taču pret Šveici būs svarīgs jautājums, vai florbolisti spēs pielāgoties lielajiem ātrumiem, paskaidroja Malkavs. Svarīgākais uzdevums būs sakārtot galvas, lai komanda 60 minūtes bez kompromisiem cīnītos par uzvaru. Komandai būs svarīgi noturēt savu līmeni, lai veiksmīgi darbotos uzbrukumā un labi noturētos aizsardzībā, sacīja treneris.

Šveiciešus Malkavs raksturoja kā meistarīgus un ātrus, bet ne tik varenus kā zviedrus un somus, kam Latvijas izlase iepriekš zaudēja grupā. Tādēļ latviešiem ir pa spēkam cīnīties par vietu pusfinālā.

Galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas izlase iepriekš grupas spēlēs pēc zaudējumiem pašreizējiem čempioniem zviedriem (2:11) un vicečempioniem somiem (1:7) uzvarēja Vāciju (5:3), bet astotdaļfinālā pieveica Kanādas valstsvienību (10:2).

Pasaules čempionāts Zviedrijā beigsies svētdien. Latvieši ir spēlējuši visos pasaules čempionātos un labākais sasniegums līdz šim ir 5.vieta. Iepriekšējā čempionātā Latvijas florbolisti ieguva 6.vietu.