Cīkstone Grigorjeva nopelna Latvijai otro bronzas medaļu pasaules čempionātā

Cīkstone Anastasija Grigorjeva piektdien kļuva par pasaules čempionāta bronzas medaļnieci svara kategorijā līdz 63 kilogramiem, informēja organizatori. Grigorjevas panākums nodrošināja Latvijai otro medaļu Taškentā notiekošajā čempionātā, jo iepriekš par bronzas laureāti kļuva arī Laura Skujiņa.

Cīņā par bronzu Grigorjeva ar 5:1 pieveica polieti Moniku Evu Mihaliku. Grigorjeva ļoti aktīvi sāka cīņu un pirmās minūtes beigās ieguva 2:0 pārsvaru. Lai gan Mihalika spēja vienu punktu atgūt, Grigorjeva turpinājumā veica vēl vairākas rezultatīvas darbības un nodrošināja pārliecinošu uzvaru.

Cerības uz augstākā kaluma godalgām Grigorjeva zaudēja jau pirmajā cīņā, kur Eiropas čempione piekāpās ASV cīkstonei Jeļenai Sergejai Pirožkovai, kura vēlāk aizkļuva līdz finālam, nodrošinot iespēju Latvijas sportistei gandarījuma turnīrā pretendēt uz bronzu. Savukārt gandarījuma turnīra finālā Grigorjeva iekļuva pēc uzvarām pār mongolieti Batsetsegu Soronzonboldu un Danielu Suzannu Lapāžu no Kanādas.

Par pasaules čempioni kļuva ukrainiete Jūlija Tkača, kura finālā uzveica Pirožkovu.

Taškentā iepriekš pieticīgi startēja Latvijas brīvā stila cīkstoņi Dmitrijs Mihailovs svara kategorijā līdz 125 kilogramiem un Imants Lagodskis svarā līdz 97 kilogramiem, abi ciešot neveiksmi pirmajā cīņā. Tālāk par pirmo cīņu Uzbekistānas galvaspilsētā netika arī Karalina Tjapko (53 kg) un grieķu romiešu cīņā Aleksandrs Višņakovs (75 kg).

Latviju grieķu-romiešu cīņā pārstāvēs arī Kristaps Kalnakārklis (66 kg), kurš startēs sestdien.

Jau vēstīts, ka Skujiņa bronzas medaļu izcīnīja ceturtdien svara kategorijā līdz 69 kilogramiem. Viņa šogad kļuva arī par Eiropas čempionāta bronzas laureāti.