Rastorgujevs Somijā šauj nekļūdīgi un finišē 11.vietā sprintā (papildināts)

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Kontiolahti, Somijā nekļūdīgi šāva un izcīnīja 11.vietu 10 kilometru sprintā Pasaules kausa posmā, informēja organizatori. Savukārt sievietēm 7,5 kilometru sprintā sezonā pirmos ieskaites punktus ieguva šaušanā perfektā Žanna Juškāne - Latvijas biatloniste finišēja 24.vietā.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām)
Uzvaru sezonas astotā posma sacensībās nodrošināja norvēģis Johaness Tingness Bo, kurš arī iztika bez soda apļu veikšanas un finišēja pēc 23 minūtēm un 33,2 sekundēm. Pasaules kausa sezonas līderis Francijas biatlonists Martēns Furkads atpalika 7,1 sekundi un ieņēma otro vietu, bet par vienu sekundes desmitdaļu lēnākais vācietis Arnds Peifers noslēdza laureātu trijnieku. Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja 34,5 sekundes.

Rastorgujevs trāpīja visos mērķos pirmajā šaušanā guļus un trasē atgriezās kā otrais ātrākais dalībnieks 1,6 sekundi aiz krieva Dmitrija Mališko. Arī pēc šaušanas stāvus Rastorgujevam bija tīra šaušanas bilance, taču no līderiem viņš atpalika jau nedaudz vairāk. Labāko rezultātu pēc divām šaušanām sasniedza Bo, kam Latvijas biatlonists tobrīd zaudēja 15,3 sekundes un ieņēma 8.vietu.

Vēl divi Latvijas biatlonisti Edgars Piksons un Rolands Pužulis uz augstu vietu nepretendēja. Piksons ierindojās 70.vietā un par piecām pozīcijām apsteidza Pužuli. Startēja 88 dalībnieki.

Sieviešu sacensībās Juškāne no uzvarētājas mājinieces Kaisas Mekereinenas atpalika minūti un 32,3 sekundes. Sievietēm sprinta distanci veica 85 sportistes.

Pasaules kausa sezonas priekšpēdējais posms sestdien turpināsies ar vēl vienu sprintu, bet svētdien risnāsies sacensības iedzīšanā. Pasaules kausa izcīņa noslēgsies vēlāk martā pēdējā posmā Oslo.