Rastorgujevs sacensību sezonu sāk ar uzvaru Norvēģijā

Andrejs Rastorgujevs sestdien Norvēģijā uzvarēja Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa izcīņas posma sacensībās 10 kilometru sprintā, kas Latvijas biatlona līderim bija sezonā pirmais starts, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām)
Rastorgujevs katrā šautuvē pieļāva pa vienai kļūdai, taču divi veiktie soda apļi viņam neliedza par 2,0 sekundēm apsteigt otrās vietas ieguvēju norvēģi Larsu Bergeru, kurš arī atstāja nesašautus divus mērķus. Rastorgujevs finišēja pēc 26 minūtēm un 2,8 sekundēm. Trešo vietu ieguvušais Vācijas biatlonists Mihaels Vileitners no uzvarētāja atpalika 4,3 sekundes.

Daumants Lūsa un Roberts Slotiņš ieņēma attiecīgi 87. un 99. vietu 123 dalībnieku konkurencē. Lūsa šāva nekļūdīgi, bet Slotiņš veica piecus soda apļus.

Lai gan IBU kauss ir rangā otrā prestižākā sacensību sērija, Beitostolenā startē arī daudzi spēcīgākie biatlonisti, lai pārbaudītu spēkus pirms drīzā Pasaules kausa sezonas sākuma.

Sievietēm 7,5 kilometru sprintā Latvijas biatlonistes augstāk par astoto desmitu netika. Baiba Bendika ieņēma 73.vietu ar trim soda apļiem, 83. bija Inga Paškovska, savukārt Žanna Juškāne veica piecu soda apļus un ierindojās 86.vietā 94 dalībnieču konkurencē. Uzvarētāja polietei Veronikai Novakovskai-Zemņakai visas Latvijas sportistes zaudēja vairāk nekā trīs minūtes.

Vēl vienas sprinta sacīkstes vīriešiem un sievietēm būs svētdien.

Pasaules kausa sezona svētdien Estersundā, Zviedrijā, sāksies ar jaukto stafeti, bet pirmās indiviuālās sacensības vīriešiem paredzētas trešdien 20 kilometru distancē.