Rastorgujevam viena kļūda liedz pakāpties augstāk par 9.vietu sprintā (papildināts)

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Slovēnijā ar šaušanā pieļautu vienu kļūdu ieņēma 9.vietu 10 kilometru sprintā Pasaules kausa posmā, informēja organizatori.

(papildināts pēc sieviešu sprinta sacensībām)
Uzvaru sezonas septītā posma sacensībās nodrošināja zviedrs Bjerns Ferijs, ar vienu kļūdu šaušanā finišu sasniedzot pēc 25 minūtēm un 3,5 sekundēm. No uzvarētāja 1,5 sekundes atpalika krievs Antons Šipuļins, bet trešais bija vācietis Arnds Peifers, kurš Ferijam zaudēja 2,7 sekundes.

Rolands Pužulis palika pēdējais finišu sasniegušo 91 dalībnieka konkurencē, bet Edgars Piksons izstājās.

Rastorgujevs bija nekļūdīgs pirmajā šaušanā guļus un trasē atgriezās kā otrā labākā rezultāta īpašnieks. Taču pēc šaušanas stāvus viņš mēroja soda apli un no līderiem atpalika, tomēr tas neliedza Rastorgujevam sasniegt savu augstāko vietu sprintā.

Sievietēm 7,5 kilometru sprintā ātrākā bija austriete Katarina Inerhofere, distanci veicot bez kļūdām šaušanā un finišējot pēc 21 minūtes un 19,1 sekundes. Latvijas biatloniste Žanna Juškāne nesašāva četrus mērķus un uzvarētājai zaudēja četras minūtes, ierindojoties 73.vietā 86 dalībnieču konkurencē.

Pokļukā sestdien būs sacensības iedzīšanas distancē, kur Latviju pārstāvēs tikai Rastorgujevs, bet svētdien vīrieši un sievietes sacentīsies distancēs ar kopēju startu. Pasaules kausa izcīņā paliks vēl divi pēdējie posmi martā Kontiolahti un Oslo.