Pēdējā šaušana Rastorgujevam liedz tikt augstāk par 27.vietu iedzīšanā

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs sestdien Norvēģijā pēdējā šautuvē pieļāva četras kļūdas un šķīrās no izredzēm pirmo reizi tikt uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmā, liecina organizatoru informācija. Neveiksmīgā šaušana liedza Latvijas sportistam pakāpties augstāk par 27.vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Uzvarēja nekļūdīgi šāvušais austrietis Simons Eders, kurš finišēja pēc 32 minūtēm un 23,3 sekundēm. Otrais bija par 12,7 sekundēm lēnākais Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs, bet trešais finišu sasniedza zviedrs Bjerns Ferijs, no uzvarētāja atpaliekot 20,7 sekundes. Rastorgujevs veica piecus soda apļus un Ederam zaudēja gandrīz divas minūtes.

Trasē Rastorgujevs devās piektais 26 sekundes aiz līdera slovēņa Jakova Faka. Pēc abām pirmajām nekļūdīgajām šaušanām Rastorgujevs bija sestais un tobrīd līderim Fakam zaudēja 25,0 sekundes. Pirmo soda apli Rastorgujevs slēpoja pēc trešās ugunslīnijas, bet saglabāja sesto pozīciju 34,5 sekundes aiz līderpozīcijas pārņēmušā Loginova.

Personiskais rekords Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevam ir 4.vieta.

Pasaules kausa sezonas izskaņā svētdien vīriešiem un sievietēm Holmenkollenā būs starts distancēs ar masu startu.