Favorītes Vācijas biatlonistes izcīna zelta medaļas stafetē

Vācijas sieviešu biatlona kvartets piektdien Austrijā uzvarēja pasaules čempionātā 4x6 kilometru stafetē, liecina rīkotāju informācija. Zelta medaļas ieguva Vanesa Hinca, Marena Hameršmite, Franciska Hildebrande un Laura Dālmeijere, kura Hohfilcenē izcīnīja jau ceturto augstākā kaluma godalgu.

Čempiones stafeti veica bez soda apļiem, izmantojot deviņas rezerves patronas un finišu sasniedzot pēc stundas, 11 minūtēm un 16,6 sekundēm. Sudraba medaļnieces ukrainietes uzvarētājām zaudēja 6,4 sekundes, savukārt bronzu nodrošinājusī Francija no Vācijas kvarteta atpalika 8,1 sekundi.

Pēc pēdējās šautuves 12,2 sekunžu intervālā bija piecas spēcīgākās komandas, padarot laureātu noteikšanu jo īpaši spraigu. Tomēr Dālmeijeres slēpošanas ātrums garantēja viņai itin drošu uzvaru. Dālmeijere iepriekš čempionātā nopelnīja zelta medaļu arī jauktajā stafetē, iedzīšanas un individuālajā distancē, bet sprintā kļuva par sudraba laureāti.

Latvija sieviešu stafetē nebija pārstāvēta, jo pasaules čempionātā startēja tikai divas dalībnieces - Baiba Bendika un Žanna Juškāne. Latvijas Biatlona federācijas (LBF) ģenerālsekretārs Krišjānis Meirāns Latvijas Radio gan pauda cerību, ka drīzumā sieviešu biatlonā Latvijai augstas meistarības sportistu būs vairāk.

Biatlona federācijas ģenerālsekretārs Krišjānis Meirāns par trenera Oļega Maļuhina veikumu
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Oļegs Maļuhins trenera amatā ir sagatavojies spēcīgu audzēkni Ievu Pūci, kura startēs junioru pasaules čempionātā. Ir arī citi Maļuhina audzēkņi, kuri cītīgi strādā, lai pretendētu uz augstiem panākumiem.

Latvijas biatlonistiem pasaules čempionātā pēdējais starts būs sestdien stafetē vīriešiem, savukārt svētdien medaļas vēl tiks dalītas distancēs ar kopēju startu.