Biatlonists Rastorgujevs Pasaules kausa sezonu sāk ar 13.vietu sprintā

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs sestdien Zviedrijā savās sezonā pirmajās sacensībās Pasaules kausa izcīņā ieguva 13.vietu 10 kilometru sprintā, liecina organizatoru informācija. Rastorgujevs startēja pēc slimības, kuras dēļ Estersundā izlaida iepriekšējās sacīkstes.

(papildināts ar Baibas Bendikas izstāšanos sieviešu sacensībās)
Rastorgujevs pirmajā šaušanā pieļāva vienu kļūdu, bet otrajā ugunslīnijā trāpīja visos mērķos. Finišā viņš minūti un 8,4 sekundes zaudēja uzvarētājam francūzim Martēnam Furkadam, kurš distancē pavadīja 24 minūtes un 46,6 sekundes.

Šaušanā nekļūdīgi bija pirmo piecu vietu ieguvēji. Laureātu trijniekā iekļuva arī Čehijas biatlonists Ondržejs Moravecs, kurš Furkadam zaudēja 28,3 sekundes, bet trešais bija vēl par 0,4 sekundēm lēnākais slovēnis Jakovs Faks.

Pēdējā desmitā ierindojās Rolands Pužulis un Aleksandrs Patrijuks, iegūstot attiecīgi 91. un  93.vietu. Gan Pužulis, gan Patrijuks šaušanā kļūdījās pa četrām reizēm un uzvarētājam zaudēja vairāk nekā četras minūtes.

Rastorgujevs trešdien nestartēja 20 kilometru individuālajā distancē, jo saaukstēšanās dēļ viņam bija paaugstināta temperatūra.

Vēlāk sestdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Latviju pārstāvēja Baiba Bendika, kura veica tikai distances pirmo pusi un izstājās. Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa. Pasaules kausa izcīņas pirmā posma noslēgumā svētdien iedzīšanas distancē startēs gan vīrieši, gan sievietes.