Biatlonists Rastorgujevs pēc sešiem soda apļiem finišē 29.vietā distancē ar masu startu

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Rūpoldingā, Vācijā, finišēja priekšpēdējais 29.vietā Pasaules kausa posma noslēguma sacensībās 15 kilometru distancē ar kopēju startu, informēja organizatori. Par augstāku vietu Rastorgujevam liedza pacīnīties sešas kļūdas šaušanā.

Pēc fotofiniša izvērtēšanas par uzvarētāju atzina vācieti Simonu Šempu, kurš tāpat kā otro vietu ieguvušais Francijas biatlonists Kentins Fijons-Maijē finišēja pēc 35 minūtēm un 42,8 sekundēm. Trešo vietu ar identisku rezultātu ieguva čehs Mihals Šlezingrs, kurš tāpat kā pārējie laureāti šāva bez kļūdām.

Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 3,4 sekundes. Pēc šaušanas guļus viņš veica vienu soda apli, taču pēdējās divās ugunslīnijās stāvus Latvijas biatlonists netrāpīja summā piecos mērķos.

Līdz pirmajai šautuvei Rastorgujevs slēpoja 30 dalībnieku grupas beigās, bet pēc nekļūdīgas pirmās šaušanas guļus pakāpās uz 19.vietu. Savukārt otrajā šautuvē guļus Rastorgujevs atstāja neskartu vidējo mērķi un pēc veiktā soda apļa atkrita uz 25.vietu 43,4 sekundes aiz līdera austrieša Simona Edera.

Šaušanā stāvus Rastorgujevs trešajā ugunslīnijā divreiz kļūdījās un pēc soda apļiem trasē atgriezās priekšpēdējais bez izredzēm pacīnīties par augstu vietu, jo no vadību pārņēmušā Šempa viņu jau šķīra pusotra minūte. Pēc pēdējās šaušanas un trim soda apļiem Rastorgujevs cīņu turpināja priekšpēdējais un finišu sasniedza 29.vietā.

Sievietēm 12,5 kilometru distancē ar kopēju startu svētdien uzvarēja baltkrieviete Darja Domračeva, aiz kuras pirmajā trijniekā iekļuva Vācijas biatloniste Franciska Preusa un čehiete Veronika Vitkova.

Jau vēstīts, ka Pasaules kausa sezonas piektā posma pirmajās individuālajās sacensībās Rastorgujevs sestdien izcīnīja 5.vietu 10 kilometru sprintā.

Pasaules kausa sezona turpināsies nākamnedēļ Antholcā, Itālijā, kur vīriešiem pirmais starts būs ceturtdien sprintā.