Biatloniste Bendika ar 5.vietu gūst karjerā pirmos punktus Pasaules kausā

Baiba Bendika piektdien Kanādā izcīnīja 5.vietu 7,5 kilometru sprinta distancē un pirmoreiz karjerā nopelnīja ieskaites punktus Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā, turklāt uzreiz ar vietu labāko pieciniekā, liecina organizatoru informācija. Latvijas biatlonistes teicamo sasniegumu veicināja nevainojama šaušana.

Uzvarēja Ukrainas biatloniste Oļena Pidhrušna ar finišu pēc 19 minūtēm un 56,9 sekundēm. Poliete Kristina Guzika viņai zaudēja 7,5 sekundes un bija otrā, bet trešo vietu ieguva Itālijas sportiste Doroteja Vīrere, kura atšķirībā no abām pārējām medaļniecēm veica vienu soda apli un finišā no Pidhrušnas atpalika 12,4 sekundes.

Bendika uzvarētājai zaudēja 23,7 sekundes un apsteidza Pasaules kausa kopvērtējuma līderi čehieti Gabrielu Soukalovu, kura ieņēma 7.vietu. Pirmajā ugunslīnijā guļus Bendika sašāva visus mērķus un nekļūdīga viņa bija arī, šaujot stāvus, arvien uzlabojot pozīcijas rezultātu tabulā.

Līdz šim labākais rezultāts Pasaules kausa izcīņā Bendikai bija šosezon iegūtā 41.vieta iedzīšanas distancē iepriekšējā posmā Antholcā, Itālijā. Pasaules kausa kopvērtējumā viņa ar 40 punktiem ieņem 57.vietu, turpretim līdere Soukalova iekrājusi 715 punktus.

Pārstāvēt Latviju Pasaules kausa posmos viņpus okeānam devās tikai Andrejs Rastorgujevs, kurš ceturtdien Kenmorā sprintā vīriešiem ieguva 16.vietu, un Bendika. Sestdien vīriešiem un sievietēm paredzētas sacensībās ar masu startu, bet svētdien būs jauktās stafetes.

Pirms spēcīgākie biatlonisti atgriezīsies Eiropā, nākamnedēļ astotais Pasaules kausa posms risināsies ASV.