Biatlonistam Rastorgujevam septiņas kļūdas šaušanā neatstāj cerības iedzīšanas distancē

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Slovēnijā pieļāva septiņas kļūdas šaušanā, kas viņam Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē liedza pakāpties augstāk par 54.vietu, liecina organizatoru informācija. Tāpat kā iepriekš sprintā Rastorgujevs palika bez ieskaites punktiem.

Uzvarēja no trešās pozīcijas startējušais norvēģis Emils Hegle Svendsens, kurš bez kļūdām šāva un finišu sasniedza pēc 30 minūtēm un 43,3 sekundēm. Līdera lomā startējušais Krievijas biatlonists Antons Šipuļins veica divus soda apļus un atpalika 17,8 sekundes, ieņemot otro vietu. Trešais bija francūzis Martēns Furkads, kurš uzvarētājam zaudēja 59,5 sekundes.

Rastorgujevs startēja no 51. pozīcijas minūti un 52 sekundes aiz līdera, bet finišā uzvarētājam zaudēja četras minūtes un 43,7 sekundes. Pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs un pakāpās uz 36.vietu, taču tikpat veiksmīgs turpinājums neizdevās. Pēc otrās šaušanas guļus viņš veica divus soda apļus, bet izredzes uz augstu vietu izdzisa trešajā ugunslīnijā, kur palika četri neskarti mērķi. Vēl viens soda aplis bija jāmēro pēc pēdējās šaušanas stāvus.

Sievietēm 10 kilometru iedzīšanas distancē sestdien uzvarēja Balkrievijas biatloniste Darja Domračeva, aiz kuras trijniekā iekļuva somiete Kaisa Mekereinena un Vaļa Semerenko no Ukrainas.

Pasaules kausa sezonas trešā posma noslēgumā svētdien Pokļukā sievietēm un vīriešiem būs sacensības distancēs ar kopēju startu, taču bez Latvijas sportistu piedalīšanās.