«VEF Rīga» basketbolisti pārliecinoši zaudē Bagatska vadītajam Eirolīgas klubam

Pēc cerīga spēles sākuma "VEF Rīgai" pirmdien neizdevās veiksmīgs turpinājums, un mājinieki ar 59:82 pārliecinoši zaudēja Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska vadītajam "Ņižņij Novgorod" VTB vienotās līgas spēlē. Krievijas klubs ir VTB līgas līderis, kas spēlē arī Eirolīgā.

Ingus Jakovičs laukuma saimniekiem bija rezultatīvākais ar 15 punktiem, Artūrs Strēlnieks nodrošināja deviņus punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, kā arī deviņus punktus iekrāja Ronalds Zaķis. Uzvarētājiem ar 24 punktu guvumu "Arēnā Rīga" izcēlās Terenss Kinsijs.

"VEF Rīga" līdz pirmās ceturtdaļas vidum izvirzījās vadībā, taču grožus pārņēma pretinieki. "Ņižņij Novgorod" no trīs punktu deficīta (5:8) panāca piecu punktu pārsvaru (14:9) un pirmajā pārtraukumā bija priekšā ar septiņiem punktiem (18:11). Krievijas klubs neitralizēja laukuma saimnieku uzbrukumu un puslaika turpinājumā strauji audzēja pārsvaru, kas astoņās minūtēs pietuvojās jau 30 punktiem (44:15).

Līdzko "Ņižņij Novgorod" trešajā ceturtdaļā nedaudz atslābinājās, laukuma saimnieki nekavējās to izmantot un rezultāta starpību sadeldēja līdz 15 punktiem (42:57). Vēl vairāk saasināt cīņas gaitu "VEF Rīgai" gan neizdevās, un pēdējā spēles ceturksnī pārliecinoši situācijas noteicēji bija viesi, nodrošinot uzvaru ar prāvāku pārsvaru.

"Ņižņij Novgorod" basketbolisti VTB līgā ir uzvarējuši visās 10 aizvadītajās spēlēs, un komanda pretendē arī uz iekļūšanu Eirolīgas otrajā grupu kārtā.

"VEF Rīga" ar četrām uzvarām 11 spēlēs atkāpās ārpus pirmā desmitnieka turnīra tabulā. Regulārajā čempionātā 16 klubi izspēlē divus apļus, ar katru pretinieku tiekoties mājās un viesos. Spēcīgākās astoņas komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.