«VEF Rīga» uzvar Ventspilī un nonāk uzvaras attālumā no LBL čempionu titula

"VEF Rīga" basketbolisti otrdien viesos ar 75:63 uzvarēja BK "Ventspils" komandu un nokļuva vienas uzvaras attālumā no Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionu titula.

Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām "VEF Rīga" ir vadībā ar 3:2. Jau nākamajā spēlē, kas ceturtdien notiks "Arēnā Rīga", Nikolaja Mazura trenētā komanda uzvaras gadījumā pēc gada pārtraukuma var atgūt LBL čempionu titulu.

Uzvarētāju rindās Džeralds Robinsons, Mareks Mejeris un Roberts Loverijs katrs guva pa 13 punktiem, bet Ingus Jakovičs un Artūrs Bērziņš sameta pa deviņiem punktiem. Ventspils komandā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Hārvijs Grants, bet Māris Gulbis guva 13 punktus.

Rīdziniekiem jau no spēles sākuma piederēja neliels pārsvars un pirmo ceturtdaļu viņi noslēdza esot vadībā ar 17:13. Rezultatīvajā otrajā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās uz brīdi pārņemt vadību (26:24), taču pirmā puslaika beigas labāk nospēlēja viesi un pēc puslaika "VEF Rīga" bija vadībā ar 40:35. Pēc pārtraukuma ventspilnieki centās atspēlēties, taču nokļuva iedzinējos ar desmit punktiem, ko gan līdz pēdējai ceturtdaļai sadeldēja. Taču spēles izskaņā labāki bija rīdzinieki, pēdējās piecās minūtēs neļaujot pretiniekiem no spēles gūt punktus un svinot uzvaru ar 75:63.

"VEF Rīga" sērijā bija iedzinējos ar 1:2, taču ir uzvarējuši pēdējos divos mačos. Pirmajā spēlē "VEF Rīga" Ventspilī uzvarēja ar 81:77, bet otrajā mačā Rīgā Roberta Štelmahera trenētā BK "Ventspils" revanšējās ar 85:68. Trešajā mačā savās mājās ventspilnieki guva virsroku ar 87:82, taču svētdien rīdzinieki "Arēnā Rīga" spēja izlīdzināt rezultātu sērijā, uzvarot ar 86:79.

Abas komandas LBL finālā tiekas piekto gadu pēc kārtas. No 2011. līdz 2013. gadam trīs reizes uzvarēja "VEF Rīga", bet pērn BK "Ventspils" revanšējās un devīto reizi kluba vēsturē izcīnīja LBL čempionu titulu. "VEF Rīga" rēķinā ir trīs čempionu tituli.

Ceļā uz finālu BK "Ventspils" sīvā sērijā ar 3:2 uzvarēja BK "Jēkabpils" komandu, bet "VEF Rīga" četros mačos ar 3:1 pieveica "Liepāja/Triobet". BK "Jēkabpils" pirmdien izcīnīja LBL bronzas medaļas, sērijā ar 3:1 pārspējot liepājniekus.

Regulārajā sezonā pirmo vietu ieņēma BK "Ventspils", kuriem līdz ar to ir nosacītas sava laukuma priekšrocības, bet "VEF Rīga" pamatturnīrā bija otrā.