U-20 sieviešu basketbola izlase ar smagu zaudējumu startē Eiropas čempionātā

Galvenā trenera Aigara Neripa vadītā Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien Kanāriju salās, Spānijā, ar 48:64 pārliecinoši zaudēja Slovākijas vienaudzēm pirmajā spēlē Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija. Grupas kārtā Latvijas basketbolistēm jāaizvada vēl divas cīņas.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē bija 15 punktus guvusī Digna Strautmane, savukārt Arta Frīdenberga  un Sindija Kudule nodrošināja pa septiņiem punktiem.

Latvietēm nelabvēlīgā gultnē spēles gaita pavērsās neilgi pirms pirmās ceturtdaļas beigām. Minūti pirms pārtraukuma Slovākijai bija divu punktu pārsvars (10:8), taču puslaika beigās Latvijas izlase jau nonāca iedzinējos ar 23 punktu deficītu (19:42). Otrajā puslaikā spēku samērs būtiski vairs neizmainījās.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei piektdien jātiekas ar Franciju un sestdien - ar Turciju. Grupas trīs labākās komandas nākamajā grupu kārtā turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet ceturtā vienība saglabās cerības uz 9.vietu čempionāta noslēguma tabulā. Vietu elitē zaudēs čempionāta trīs vājākās komandas.

Eiropas U-20 sieviešu čempionātos Latvija trīs reizes - 2005., 2009. un 2010.gadā - izcīnīja bronzas medaļas, bet pērn pēc gadu ilgas atkāpšanās uz B līmeni izcīnīja 5.vietu.

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas sadalītas četrās grupās. Pēc trim spēlēm katras grupas trīs labākās komandas, izveidos divus sešniekus un aizvadīs vēl pa trim spēlēm, lai noteiktu ceturtdaļfinālistes. Pirmās grupu kārtas 4.vietas ieguvējas izspēlēs vēl vienu savstarpēju apļa turnīru un turpinājumā cīņu par 9. līdz 16.vietu turpinās pret komandām, kas no otrās grupu kārtas netiks ceturtdaļfinālos.

U-20 Eiropas čempiones kļūs zināmas 12.jūlijā.