U-18 izlases basketbolisti tiek pie pirmās uzvaras Eiropas čempionātā

Latvijas U-18 izlases basketbolisti piektdien Turcijā ar 72:68 spēles pēdējās sekundēs pieveica poļus un izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionātā, informēja rīkotāji. Grupas turnīra noslēgumā latviešiem vēl atlikusi svarīga spēle pret Beļģiju.

Latvijas izlasē Rihards Lomažs bija rezultatīvākais ar 23 punktiem, bet Rinalds Mālmanis un Rauls Avenītis iekrāja pa 14 punktiem. Poļiem ar 17 punktiem izcēlās Marcels Ponitka.

Latvijas basketbolisti bija vadībā gandrīz visu spēles laiku, un astoņarpus minūtes pirms spēles beigām pārsvars sasniedza 15 punktus (62:47). Taču poļi spēja 76 sekundes pirms cīņas beigām pārņemt vadību (68:67), un tikai spēles galotnē Latvijas izlase spēja pretiniekus pieveikt.

Pēdējā spēle grupā galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītajai izlasei pret beļģiem paredzēta sestdien, un uzvara garantēs dalību nākamajā grupu kārtā, kur komandas turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Pēdējās vietas ieguvēji nonāks atpalicēju grupā, kur vēlāk spēlēs arī četras vājākās otrās grupu kārtas vienības.

Pirmajā spēlē čempionātā Latvijas jaunieši zaudēja Itālijas vienaudžiem (55:72). Eiropas U-18 čempionāts Konjā noslēgsies 3.augustā, un pēdējo trīs vietu ieguvēji izkritīs uz B divīziju.