U-18 izlases basketbolisti ar uzvaru pār Franciju garantē dalību ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 izlases basketbolisti ar uzvaru 63:59 pār Francijas vienaudžiem trešdien Turcijā garantēja dalību Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlases pirmo spēli izslēgšanas turnīrā tiešraidē piektdien rādīs arī LTV7 televīzijā.

Pēdējā spēlē grupas turnīrā Latvijai 17 punktus guva Rihards Lomažs, bet Ervīns Mežnieks nodrošināja 14 punktus. Francijai rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Alfa Kaba.

Abas komandas pārmaiņus vadībā bija 10 reižu un astoņas reizes rezultāts bija neizšķirts, tomēr spēles galotnē labāk darbojās Latvijas jaunieši. Pēdējās ceturtdaļas vidū ar 55:54 pārņemot vadību, latvieši pretiniekiem vairs neļāva lauzt cīņas gaitu. Dalību ceturtdaļfinālā Latvijai būtu garantējis arī zaudējums ar ne vairāk kā divu punktu deficītu.

Galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītā Latvijas izlase otrās kārtas grupā finišēja trešajā vietā un ceturtdaļfinālā tiksies ar mājiniekiem - otras grupas otro spēcīgāko komandu Turciju.

Otrās grupu kārtas ieskaitē Latvijas jaunieši izcīnīja trīs uzvaras un divās spēlēs zaudēja. Četras no otrās kārtas grupas sešām komandām tiks ceturtdaļfinālā, turpretim pārējās vienības cīnīsies atpalicēju grupā.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas jaunieši zaudēja Itālijas vienaudžiem (55:72), bet uzvarēja Poliju (72:68) un Beļģiju (63:52), kā arī otrajā grupas kārtā pārspēja Lietuvu (78:76) un zaudēja Horvātijai (72:92). Eiropas U-18 čempionāts Konjā noslēgsies svētdien.