U-16 izlases basketbolisti ar drošu uzvaru pār horvātiem tiek nākamajā grupu kārtā

Latvijas U-16 izlases basketbolisti ceturtdien Ogrē ar 84:62 uzveica horvātus un izcīnīja otro uzvaru Eiropas kadetu čempionātā, liecina organizatoru informācija. Uzvara Latvijas kadetiem garantēja dalību otrajā grupu kārtā.

Rodions Kurucs uzvarētājiem iekrāja 16 punktus, savukārt Artūrs Strautiņš komandas guvumu papildināja ar 12 punktiem. Horvātiem rezultatīvākais bija Mate Kalajžičs ar 10 punktiem.

Pēc spēkos līdzvērtīgām pirmajām minūtēm Latvijas basketbolisti arvien palielināja pārsvaru un pirmā puslaika beigās bija vadībā ar 21 punktu (49:28). Rezultāta starpība turpināja pieaugt un trīs minūtes pirms pēdējā pārtraukuma sasniedza 26 punktus (62:36). Lai gan horvāti nepadevās, iesākt ko nopietnu pret laukuma saimniekiem viņiem vairs neizdevās.

Latvijas kadeti pirmo kārtu pabeigs piektdien pret Bosnijas un Hercegovinas basketbolistiem un savstarpējā cīņā noteiks pirmās vietas ieguvēju grupā. Čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā sadalītas četrās grupās. Otrajā grupu kārtā iekļūs pa trim katras grupas komandām, kas turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās komandas turnīra turpinājumā cīnīsies par vietas saglabāšanu spēcīgāko valstu sabiedrībā. Atpalicēju grupā nonāks arī pa divām vājākajām komandām no otrās kārtas grupām.

Otrās grupu kārtas spēles notiks Ogrē un Liepājā, savukārt vājākais četrinieks apļa turnīru izspēlēs Rīgā. Čempionāta noslēguma daļā visas spēles risināsies Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

Eiropas kadetu čempionātos labākais Latvijas izlases sasniegums ir 5. vieta 1999.gadā.