Porziņģis NBA sezonu sāk ar sakāvi pret čempioniem, Bertāns debitē ar uzvaru

Kristaps Porziņģis otrdien bija viens no rezultatīvākajiem Ņujorkas "Knicks" sastāvā, tomēr liepājnieka pārstāvētais klubs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonu sāka ar smagu zaudējumu 88:117 izbraukumā pret pašreizējiem čempioniem Klīvlendas "Cavaliers", liecina NBA informācija. Savukārt Dāvis Bertāns NBA karjerā pirmajā spēlē Sanantonio "Spurs" uzvarā 129:100 viesos pret pērnās sezonas finālistiem Goldensteitas "Warriors" devās laukumā mača izskaņā un tika pie saviem pirmajiem pieciem punktiem.

Porziņģis ar 16 punktiem bija trešais rezultatīvākais "Knicks" sastāvā, kā arī viņa rēķinā bija izcīnītas septiņas atlēkušās bumbas un divi bloķēti metieni. Spēli pamatsastāvā sākušais Porziņģis laukumā bija visilgāk - 33 minūtes (32:48) - un nopelnīja mačā sliktāko +/- rādītāju -20, kā arī pieļāva divas kļūdas. Porziņģis trāpīja trīs no pieciem trīspunktniekiem divus no astoņiem divpunktu metieniem un trīs no sešiem soda metieniem.

"Knicks" rezultatīvākais ar 19 punktiem bija komandas līderis Karmelo Entonijs, bet 17 punkti bija Derika Rouza rēķinā. Uzvarētājiem 29 punktus nodrošināja Kairijs Irvings, turpretim superzvaigznes Lebrona Džeimsa rēķinā bija 19 punkti.

Ņujorkas mediji "Knicks" pirmo spēli raksturoja kā komandas sabradāšanu, taču nebija ļoti kritiski, atzīstot, ka nevienam nebūtu viegli pret čempionvienību, kas emocionāli ir ļoti labi noskaņota pēc čempionu gredzenu saņemšanas. Kritika netika taupīta komandas līderiem.

"Porziņģis bija tālu no uzlecošas superzvaigznes," rakstīja "The New York Post", atgādinot Latvijas basketbolista kļūdas un kritizējot arī citus komandas līderus.

Ņujorkā sagaida, ka komanda parādīs citu sniegumu pirmajā mājas spēlē, kas paredzēta sestdien pret Memfisas "Grizzlies".

Savukārt Bertāns laukumā devās pēdējā ceturtdaļā un spēlēja četras minūtes (3:41). Viņš trāpīja gan savu vienīgo divpunktu, gan trīspunktu metienu, kā arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. "Spurs" rezultatīvākais ar 35 punktiem bija Kavi Leonards, turpretim mājiniekiem 27 punktus iekrāja Kevins Durants.

NBA regulārā sezona ilgs līdz 2017.gada 12.aprīlim, katram klubam aizvadot 82 spēles, bet čempioni finālsērijas noslēgumā kļūs zināmi ne vēlāk kā 18.jūnijā.

Šosezon NBA spēlē 113 basketbolisti no 41 valsts un teritorijas ārpus ASV, kas ir līgas rekords. Visplašāk ir pārstāvēta Kanāda ar 11 basketbolistiem, bet tālāk seko Francija (10), Brazīlija (9) Austrālija (8) un Horvātija (5). Pirmo reizi NBA sezonā ir pārstāvēti divi latvieši.