EKSKLUZĪVS VIDEO: Porziņģis iekrāj 30 punktu rezultatīvā NBA Uzlecošo zvaigžņu spēlē

Kristaps Porziņģis piektdien Toronto bija viens no rezultatīvākajiem un guva 30 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Uzlecošo zvaigžņu spēlē, kurā Ņujorkas "Knicks" latvieša pārstāvētā Pasaules komanda ar 154:157 piekāpās ASV basketbolistu vienībai, liecina NBA informācija. Uzlecošo zvaigžņu spēli sestdien plkst. 19 varēs redzēt LTV7.

Spēlē, kurā abas komandas daudz nedomāja par aizsardzību, Porziņģis meta ar augstu precizitāti, trāpot septiņus no astoņiem divpunktu metieniem, piecus no astoņiem trīspunktniekiem un vienu no diviem soda metieniem. Laukumā liepājnieks bija gandrīz 28 minūtes (27:39), izcīnot arī piecas atlēkušās bumbas un veicot četras rezultatīvas piespēles. Porziņģa rēķinā bija arī viens bloķēts metiens un divas kļūdas.

ASV komandā rezultatīvākais bija Minesotas "Timberwolves" basketbolists Zeks Levains, kuru atzina par mača vērtīgāko spēlētāju, bet Pasaules komandā 30 punktu iekrāja arī Denveras "Nuggets" aizsargs Emanuels Mudiajs.

Pirmoreiz NBA Zvaigžņu spēles preses konferencē izskanēja latviešu valoda.Reiņa Ošenieka speciālreportāžu skaties 18:55NBA Uzlēcošo Zvaigžnu spēli 19:00 LTV7

Posted by Sporta Studija on Saturday, February 13, 2016

Porziņģim ir liels prieks un milzu atbalstu sniedz apziņa, ka Latvijā cilvēki neguļ, lai sekotu viņa gaitām. Uzlecošo zvaigžņu mačā vairāk bijusi šova noskaņa, taču beigās neviens tāpat nevēlējās zaudēt.

Porziņģis pēc spēles ar žurnālistiem runāja angliski, spāniski un latviski, pastāstot, ka mačā nebija daudz aizsardzības, taču spēlētājiem izdevās gūt prieku no spēles. Latvijas basketbolists pavēstīja, ka kopā ar ģimeni izmantos Zvaigžņu spēles pārtraukumu, lai aizbrauktu "kaut kur, kur ir silts".

Zvaigžņu spēles pārtraukums ļaus Porziņģim atpūsties un viņš atzina, ka dažbrīd sezonā jutās paguris. Latvijas basketbolists arī uzskata, ka sezonas spēļu sākumā viņa kāju darbība nebija gana laba, un tas ietekmējis metienu precizitāti.

Arī "Knicks" prezidents Fils Džeksons iepriekš šonedēļ teica, ka Porziņģis bija paguris un zaudējis metiena mehāniku. Nākamo spēli galvenā trenera pienākumus pārņēmušā Kurta Rembisa vadībā Ņujorkas klubs aizvadīs pēc nedēļas - 19.februārī viesos pret Bruklinas "Nets".

Uzlecošo zvaigžņu mača noteikumi paredz, ka katrā komandā jāiekļauj vismaz trīs sezonas debitanti un trīs otrā gada spēlētāji. Klubu treneru palīgi gan ASV, gan Pasaules komandai izvēlējās pa četriem aizsargiem, četriem uzbrukuma spēlētājiem un pa diviem basketbolistiem pēc brīva ieskata.

Pērn Uzlecošo zvaigžņu mačs pirmoreiz notika pašreizējā formātā un spēlē pārāka bija Pasaules komanda (121:112).

NBA izcilākos basketbolistus NBA Zvaigžņu spēlē LTV7 rādīs tiešraidē naktī uz pirmdienu plkst. 3 pēc Latvijas laika.