«Liepāja/Triobet» revanšējas «Valmiera/ORDO» basketbolistiem LBL ceturtdaļfinālā

"Liepāja/Triobet" pirmdien mājās ar 85:80 pārspēja pašreizējo čempionvienību "Valmiera/ORDO" otrajā spēlē un atjaunoja neizšķirtu Latvijas basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijā, liecina rīkotāju informācija. Iekļūšanai pusfinālā komandai sērijā nepieciešamas trīs uzvaras, tādējādi uzvarētāja noteikšanai būs vajadzīgas vēl vismaz divas spēles.

Uzvarētājiem rezultativitātes līderis ar 22 punktiem bija Malkolms Grifins, bet 16 punktus nodrošināja Mareks Jurevičus. Valmieriešiem izcēlās leģionāri - Damjērs Pits guva 20 punktu, savukārt vēl 16 punktus pievienoja Dors Fišers, kurš arī izcīnīja 16 atlēkušās bumbas.

Liepājniekiem pārliecinošs atrāviens izdevās pirmajā puslaikā, nodrošinot vadību ar 17 punktiem (52:36). "Valmiera/Ordo" nepilnas trīs minūtes pirms spēles beigām laukuma saimnieku pārsvaru samazināja līdz septiņiem punktiem (74:81) un 10 sekundes pirms mača beigām panāca arī -4 (80:84), tomēr uzvaru liepājnieki nosargāja.

Ceturtdaļfināla sērijā nākamā spēle risināsies ceturtdien Valmierā.

Šosezon Valmieras komandā rezultatīvākie ir leģionāri. Pits spēlē vidēji izceļas ar gandrīz 15 punktiem, 5,8 piespēlēm un 1,7 pārtvertām bumbām. Liepājas komandā vidēji vairāk par 14 punktiem spēlē gūst Grifins, Artjoms Butjankovs un Artūrs Ausējs. Butjankovs ir visas līgas otrais rezultatīvākais spēlētājs, piekāpjoties tikai "Barons kvartāls” basketbolistam Taileram Larsonam.

Jau vēstīts, ka otrā ceturtdaļfinālā pēc divām spēlēm BK "Jēkabpils" un "Barons kvartāls" cīņā rezultāts ir neizšķirts 1:1. Trešā spēle notiks trešdien Jēkabpilī.

Divām spēcīgākajām komandām - regulārās sezonas uzvarētājai BK "Ventspils" un "VEF Rīgai" - uzreiz ir garantēta dalība pusfinālā, kas arī ritēs līdz trim uzvarām. Ventspilnieku pretinieki noskaidrosies BK "Jēkabpils" un "Barons kvartāls" duelī, turpretim "VEF Rīga" mērosies spēkiem ar komandu, kas būs pārāka "Valmiera/ORDO" un "Liepāja/Triobet" pārī.

Latvijas čempioni kļūs zināmi līdz maija beigām.

Savukārt Latvijas sieviešu basketbola līgā (LSBL) pirmdien bronzas medaļas nodrošināja RSU vienība, kas izšķirošajā trešajā spēlē par 3.vietu ar 67:59 pieveica "TTT Rīga-juniores". "TTT Rīgai" otrdien trešajā spēlē būs iespēja nodrošināt čempioņu titulu, jo favorītes finālsērijā ir vadībā ar 2:0.