Čempioni «Valmiera»/ORDO jauno sezonu sāk ar zaudējumu pret «Ogre»/«Kumho Tyres»

Pagājušās sezonas čempioni "Valmiera"/ORDO trešdien "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) 26.sezonu sāka ar negaidītu zaudējumu ambiciozajai "Ogre"/"Kumho Tyres".

"Ogre"/"Kumho Tyres" savā laukumā pieveica valsts čempionus ar 70:61 (26:16, 22:16, 12:16, 10:13).

Duelī mājinieku rindās 13 punktus iemeta Gints Antrops, kamēr 11 pievienoja Rihars Zēbergs. Savukārt "Valmiera"/ORDO rindās pa 16 punktiem sameta Jānis Kaufmanis un Mārtiņš Laksa.

Ogres komanda šo maču sāka ļoti labi, jo pirmās ceturtdaļas laikā tā spēja izvirzīties vadībā ar 22:10, turklāt mājinieki spēja šo pārsvaru ne tikai noturēt, bet pat palielināt. Pēc pirmā puslaika "Ogre"/"Kumho Tyres" atradās vadībā jau ar 48:32, turklāt pirms tam mājinieku pārsvars pārsniedza pat 20 punktus.

Otrais puslaiks gan aizritēja jau pavisam citā ritējumā, jo pašreizējie Latvijas čempioni metās atspēlēties. Tas gan sākotnēji neizdevās tik raiti, jo pēc trešās ceturtdaļas tablo vēstīja 60:48 par labu "Ogre"/"Kumho Tyres", bet 9:1 izrāviens nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām valmieriešiem ļāva atrasties iedzinējos vairs tikai ar četriem punktiem (57:61).

Ogrēnieši gan nepadevās un cīņas beigas aizvadīja aukstasinīgi, pelnīti izcīnot uzvaru pār Latvijas čempioniem.

Ogrēnieši debijas sezonā palika priekšpēdējā pozīcijā un vasarā galvenā trenera amatā apstiprināja Artūru Visocki-Rubeni, kurš iepriekš septiņus gadus galvenā trenera amatā vadīja pagājušajā sezonā līgas pēdējā vietā palikušo studentu komandu "Latvijas Universitāte" (LU). Vienība šovasar piesaistīja pieredzējušo Jāni Pozņaku, talantīgo saspēles vadītāju Kristapu Pļavnieku, kā arī Gintu Antropu un Lauri Mizi.

Tikmēr "Valmiera"/ORDO pēc čempiona titula izcīnīšanas Robertu Štelmaheru galvenā trenera amatā nomainīja ar Uvi Helmani. Komandai sastāvā izdevies noturēt septiņus no pērnās sezonas spēlētājiem, tāpat no Spānijas augstākās līgas komandas "Baskonia" izīrēts jaunais Rinalds Mālmanis un piesaistīti divi leģionāri.

Ar uzvaru jauno LBL sezonu trešdien atklāja arī valsts vicečempione "VEF Rīga", kas Saldū 84:70 (23:13, 24:19, 18:23, 19:15) pārspēja "Liepāja"/"Triobet" komandu.

Saldū notikušajā mačā, kurā nosacītā mājiniece "VEF Rīga" pieveica "Liepāja"/"Triobet" basketbolistus, rīdzinieku labā 20 punktus iemeta šajā pilsētā dzimušais Jānis Blūms, kamēr 14 punkti un astoņas bumbas zem groziem Mārtiņam Meieram.

Tikmēr liepājnieku sastāvā 14 punktus guva amerikāņu aizsargs Latīfs Makmalans, bet 12 pievienoja Dāvis Rozītis.

Pirmajā puslaikā "VEF Rīga" izskatījās krietni pārāki pār pretiniekiem, lielajā pārtraukumā dodoties ar 15 punktu pārsvaru (47:32). Lai gan otrajā puslaikā "Liepāja"/"Triobet" vienībai izdevās atjaunot intrigu, pašā dueļa noslēgumā veiksmīgāki atkal bija pašreizējie Latvijas vicečempioni.

"VEF Rīga" komandā pirms jaunās sezonas sastāvā palika vienīgi Mārtiņš Meiers, sastāvu papildinot Jānim Blūmam, Kasparam Vecvagaram, Iļjam Gromovam, Armandam Šķēlem, Arnoldam Helmanim un četriem leģionāriem.

Vienība pēc gada pārtraukuma atgriezusies pie mājas spēļu aizvadīšanas reģionos. Pirmā spēle risinājās tās kapteiņa Blūma dzimtajā pilsētā, bet sezonas laikā plānots spēlēt arī Aizkrauklē, Daugavpilī un vēl citās pilsētās.

Tikmēr "Liepāja"/"Triobet" pēc ceturtās vietas pagājušajā sezonā vasaru sāka ar atvadīšanos no galvenā trenera Helmaņa, kura vietā amatā atgriezies Agris Galvanovskis. Viens no vienības skaļākajiem vasaras papildinājumiem ir pagājušās sezonas Latvijas čempions Dāvis Rozītis, kā arī sastāvā ir divi amerikāņu leģionāri.

Vēl tikai pagājušajā piektdienā abas komandas savā starpā tikās pārbaudes spēlē, negaidītu panākumu ar 77:74 izcīnot liepājniekiem.

Savukārt pašā pirmajā šīs sezonas LBL spēlē "Ventspils" komanda trešdien savu skatītāju priekšā ar 91:70 (19:18, 25:18, 30:16, 17:18) diezgan pārliecinoši pārspēja "Jēkabpili".

"Ventspils" sastāvā 15 punktus šajā mačā iemeta komandas jaunpienācējs Aigars Šķēle, kamēr par vienu mazāk pievienoja Ronalds Zaķis un senegālietis Čeiks Mbodžs. Savukārt "Jēkabpils" rindās 14 punktus guva Jānis Antrops, bet Roberts Stumbris iemeta par vienu punktu mazāk.