Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Līgu Meņģelsoni

Rīta Panorāma

Izvēlies nākotni! 100 krēsli: Bērziņš pret Bordānu

Intervija ar Ojāru Skudru

Skudra: Krima un Skotija nav salīdzināmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

„Es kategoriski noraidu mēģinājumus salīdzināt Krimu vai Austrumukrainu ar Skotiju, jo Skotijā runa ir par demokrātisku procesu,” intervijā Latvijas televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” norāda Latvijas Universitāte asociētais profesors Ojārs Skudra.

Kā skaidro profesors, Skotijas neatkarības referendums notiek tāpēc, ka Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons un Skotijas pirmais ministrs Alekss Salmonds 2012.gada oktobrī parakstīja Edinburgas vienošanos par Skotijas referenduma sarīkošanu.

Savukārt ne Krimā, ne Austrumukrinā nekādas vienošanās netika parakstīta. Arī nebija iespējama aģitācija „par” un „pret”. Un galvenais faktors – notika militāra iejaukšanās, tai skaitā no ārpuses, skaidro universitātes profesors.

Jau ziņots, ka Skotijas neatkarības referendumā vēlētāji ar nelielu pārsvaru ir nobalsojuši pret atdalīšanos no Lielbritānijas

Savukārt Krievija anektēja Krimu un Sevastopoli - to atbalstīja Krievijas Dome, kā arī prezidents Vladimirs Putins, parakstot par to vienošanos ar Krimas un Sevastopoles līderiem.

Referendumu, kuru Krievija sauc par pamatu abu teritoriju pievienošanai Krievijai, starptautiskā sabiedrība neatzīst. Līdz ar to, noraidot arī agresiju pret Ukrainu, starptautiskā sabiedrība pret Krieviju ieviesusi sankcijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti