Labrīt

Pavļuts: Latvijā varētu būt līdz pat 300 jaunuzņēmumiem jeb "startup"

Labrīt

Segvārdi un segburti: Tirzmaliete

Skotijas līdere brīdina par neatkarības referendumu «smaga Brexit» gadījumā

Skotijas līdere brīdina par neatkarības referendumu «smaga Brexit» gadījumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena pēc sarunām ar Lielbritānijas premjeri Terēzu Meju brīdināja, ka „neblefo” par solījumu rīkot vēl vienu referendumu par Skotijas neatkarību, ja nebūs ievērotās intereses sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Viņa pauda vilšanos par sarunām, kurās piedalījās arī Velsas un Ziemeļīrijas līderi. 

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien, 24.oktobrī, Londonā tikās ar Apvienotās Karalistes zemju Skotijas, Velsas un Ziemeļīrijas premjerministriem jeb līderiem, lai runātu par valsts stratēģiju sarunās ar Eiropas Savienību pēc vasarā notikušā izstāšanās referenduma ("Brexit"). Tā bija pirmā šāda veida tikšanās kopš 2014.gada, tomēr, liekas, noslēgusies bez taustāmiem rezultātiem un nostājas joprojām ir atšķirīgas.

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena draud ar vēl vienu Skotijas neatkarības referendumu, ja tai nebūs pieejas Eiropas Savienības vienotajam tirgum pēc Lielbritānijas izstāšanās.

Par to ir bažas, ja piepildīsies tā dēvētais „smagā Brexit" scenārijs.

Pēc sarunām Dauningstrītā Stērdžena paziņoja, ka no premjerministres Mejas nedzirdēja nekādu jaunu informāciju vai detaļas par valdības sarunu stratēģiju un pozīciju. Stērdžena arī brīdinājusi Meju, ka solījums rīkot Skotijas neatkarības referendumu, ja tās balsojums pret izstāšanos netiks respektēts, nav „belfs”.

„Mēs atklāti apmainījāmies ar viedokļiem. Atzīšu, ka daļa tikšanās bija saspringa. Es tā arī neko vairāk neuzzināju par Apvienotās Karalistes pieeju sarunām ar Eiropas Savienību. Esmu apņēmusies turpināt darbu, lai pēc iespējas labāk aizsargātu Skotijas intereses, jo „smagā Brexit” gadījumā sekas Skotijai būtu ļoti sliktas. Es respektēju faktu, ka Anglija un Velsa nobalsoja par izstāšanos. Bet Skotija nobalsoja par palikšanu Eiropas Savienībā.

Un es neesmu gatava vienkārši stāvēt malā un noskatīties, kā Skotija tiek nogrūsta no „smagā Brexit” klints malas,” pauda Skotijas premjerministre.

Gan Strēdžena, gan Velsas un Ziemeļīrijas līderi pieprasīja, lai ar viņiem apspriežas par Eiropas Savienības sarunām.

Lielbritānijas premjere Meja paziņojusi, ka formālas sarunas ar Eiropas Savienību par izstāšanos sāks līdz marta beigām, bet līdz šīm nav izklāstījusi detalizētāku stratēģiju, izņemot, ka uzvaru liks uz imigrācijas ierobežošanu. Tas radījis bažas, ka Apvienotā Karaliste var izstāties no vienotā tirgus, kam asi iebilst Skotija.

Lielbritānijas valdība piedāvā izveidot īpašu komiteju, kuru vadītu par izstāšanās sarunām atbildīgais ministrs Deivids Deiviss un kurā stratēģiju kopīgi apspriestu valsts reģionu līderi.

Pēc pirmdien notikušajām sarunām premjere Meja uzsvēra, ka Apvienotās Karalistes nācijām ir jāstrādā kopā, lai izstāšanās no Eiropas Savienības būtu veiksmīga. Valdība uzstājusi, ka pieejai ir jābūt vienotai, un noraidījusi ideju par atsevišķu vienošanos attiecībā uz Skotiju.

Ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. "Brexit" atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju. Lielbritānijas premjere pauda, ka formāli paziņos par izstāšanos no Eiropas Savienības līdz nākamā gada marta beigām. Tad sāksies divus gadus ilgs oficiāls sarunu process.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti