Putins aicina atgriezt Krievijā no valsts izvesto kapitālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Krievijas pilsoņiem un iedzīvotājiem, kuri no Krievijas ir izveduši savus līdzekļus, tie ir jāatgriež valstī, uzrunā par stāvokli valstī ceturtdien sacīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Uzrunājot abu parlamentu deputātus, valdības locekļus, reģionu gubernatorus un sabiedrības elites pārstāvjus, Putins pauda, ka Krievijā ir jāpieņem izvestā kapitāla „pilnīga amnestija”. Viņš skaidroja, ka tas nozīmē kapitāla atgriešanu valstī un valsts garantiju saņemšanu, ka tā nepārbaudīs un nepētīs, kā šie līdzekļi ir iegūti un kas ar tiem ir darīts. Putins solīja, ka neviena tiesībsargājošā iestāde nepārbaudīs šī kapitāla izcelsmi.

Tas nozīmē, ka cilvēks legalizē īpašumu Krievijā un viņu nevazās pa dažādām iestādēm. Viņam nebūs jāatbild uz nodokļu un tiesībsargājošo iestāžu jautājumiem,” teica Putins.

Putins gan atzina, ka šie līdzekļi var būt dažādas izcelsmes. Tomēr ir jāaizver „ofšoru lappuse mūsu valsts vēsturē”. Viņš arī norādīja, ka Kipras krīze pirms vairākiem gadiem pierādīja, ka „vislabākā garantija ir nacionālā jurisdikcija”. Proti, Kiprā tolaik bija ievērojami Krievijas uzņēmēju līdzekļi, ko Kipras bankas iesaldēja, neļaujot tos izņemt no kredītiestādēm.

Savas runas laikā Putins aplūkoja vairākus ekonomikas jautājumus, kuros pauda gatavību attīstīt Kaļiņingradas, Sevastopoles un Vladivostokas ostas. Tāpat viņš norādīja - „peldošais” Krievijas rubļa kurss nenozīmē, ka Krievijas banka to nekontrolē, un aicināja banku darīt visu, lai Krievijas nacionālā valūta atkoptos. Tāpat viņš aicināja novērst spekulantu iedzīvošanos uz rubļa krituma rēķina. „Vajag izvairīties no nulles attīstības lamatām,” sacīja Putins, piebilstot, ka tikai tādā veidā Krievija var iegūt lielāku globālu, ekonomisku ietekmi. Arī Krievijas ziemeļu jūras ir jāizmanto ekonomikas attīstībai.

Visbeidzot, Putins sacīja, ka ir jāatsakās no „totālas kontroles” pār biznesu, atvieglojot birokrātijas slogu. „Ir nepieciešams atteikties no totālās kontroles un izmantot spēkus tur, kur ir pārkāpuma pazīmes. Pārbaudošo iestāžu ir tik daudz – ja katra no tām atnāks uz pārbaudi, tad var aizvērt jebkuru firmu,” pauda prezidents.

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļās Krievija saskaras ar ekonomikas grūtībām. Rublis sasniedz aizvien zemāku vērtību, Krievija bija spiesta pārtraukt „South stream” gāzes vada attīstību, savukārt IKP prognoze paliek arvien vājāka.

Problēmas Krievijas ekonomiku sāka vajāt brīdī, kad ES, ASV, Kanāda, Japāna un Austrālija, kā arī Norvēģija ieviesa sankcijas pret Krieviju par to, ka tā un tās atbalstītie kaujinieki iebruka Austrumukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti