Pēc kiberuzbrukumiem vēlēšanās ASV debatē par uzticību izlūkdienestiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

ASV sabiedrībā un augstākajā politiskajā līmenī turpinās asas diskusijas, cik patiess ir izlūkdienestu ziņojums par Krievijas kiberuzbrukumiem ASV prezidenta vēlēšanu laikā un tas, ka prezidents Vladimirs Putins licis šādi palīdzēt Donaldam Trampam. 

Baraka Obamas kontrolētā Baltā nama pārstāvis Džošs Ērnests norāda, ka nav bieži gadījumi, kad visi izlūkdienestu vadītāji publiski liek galvas ķīlā par saviem secinājumiem.

"Analīze, ko veica CIP, FIB un Nacionālā drošības aģentūra, skaidri norāda uz krievu vainu par šīm darbībām. Tika publiskota neklasificēta ziņojuma versija, lai informētu amerikāņus. Taču ir svarīgi aizsargāt avotus, kas snieguši pierādījumus un metodes, kā tie iegūti," teica Ērnests.

"Tomēr fakts, ka šis ziņojums ietver augstas ticamības novērtējumu no izlūkdienestiem, rada diezgan spēcīgu vēstījumu par šo pierādījumu nopietnību.

Nav brīnums, ka kāds, kurš kļuvis bēdīgi slavens, pēc šī ziņojuma publiskošanas nevelta tam atzinīgus vārdus," viņš teica.

Jau vēstīts, ka jaunievēlētais prezidents Tramps nešaubās par izlūkdienestu profesionalitāti un to, ka pret ASV pastāvīgi notiek kiberuzbrukumi. Taču viņš atsakās piekrist, ka pirms velēšanām Maskava palīdzējusi viņam cīņā ar demokrātu konkurenti Hilariju Klintoni.

Citi ziņojuma kritiķi prasa neapgāžamus pierādījumus un atgādina, ka arī pirms iebrukuma Irākā izlūkdienesti ar augstu ticamības pakāpi apgalvojuši, ka šajā valstī ir ķīmiskie ieroči.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti