Pasaulē aug protesti pret Izraēlu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pasaulē valda aizvien lielāks satraukums par notiekošo Gazas joslā, un daudzviet pret Izraēlas militāro ofensīvu notiek plašas demonstrācijas. Ebreju valstij turpinot uzbrukumu palestīniešu anklāvā, bojāgājušo skaits jau pārsniedzis 800 cilvēkus. Turklāt viena raķete trāpījusi ANO skolai, kur bija patvērušies mierīgie iedzīvotāji.

Gazas joslā visur ir drupas. Izraēlas izvērstā sauszemes operācija aptver gandrīz pusi palestīniešu anklāva teritorijas. Vairāk nekā 140 000 cilvēku pametuši savas mājas, bet atlikušajiem trūkst ūdens un pārtikas.

Kaut arī ticība diplomātiskajiem centieniem zūd, ASV valsts sekretārs Džons Kerijs un ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns aizvien turpina konsultācijas par konflikta noregulēšanu. Tās notiek Ēģiptē, kas jau izsenis bijusi par starpnieku abām karojošajām pusēm.

„Ir jābūt pamieram, lai pasargātu civiliedzīvotājus un radītu pamatu sarunām. Galu galā mēs tomēr panāksim tiešās sarunas starp palestīniešiem un izraēliešiem. Starptautiskās sabiedrības sašutums pieaudzis pēc uzbrukuma ANO skolai Gazas joslas ziemeļos. Trāpot šāviņiem, kurus visticamāk raidīja Izraēlas tanks, gājuši bojā vismaz 17 nevainīgi cilvēki, kas skolā meklējuši patvērumu. Vēl desmitiem tika ievainoti. ANO izplatīja asu nosodījumu, uzsverot, ka precīzas skolas koordinātes tika nodotas gan Izraēlai, gan palestīniešu grupējumam “Hamas”,” norāda Ēģiptes ārlietu ministrs Same Šukri.

Nožēlu par notikušo izteicis ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns. „Es biju šokēts un satriekts par notikušo. Tas ir pilnīgi nepieņemami. Rit jau 17. diena. Visu šo laiku daudzi pasaules līderi nenogurdami strādā, lai pēc iespējas ātrāk izbeigtu šo nepanesamo situāciju,” uzsver Kimuns.

Protestējot pret notiekošo, visā pasaulē notiek masu demonstrācijas. Pagājušajā naktī Jordānas upes Rietumkrastā protesta gājiena laikā izcēlās sadursmes starp protestētājiem un likumsargiem. Vairāki cilvēki gājuši bojā, vēl teju 200 ievainoti. Atbalstu palestīniešiem pauduši arī demonstranti Irānā un Afganistānā, to vidū arī augstas amatpersonas.

„Mūsu humānās palīdzības krava ir gatava nosūtīšanai uz Gazu. Esam informējuši Ēģiptes valdību, ka mūsu lidmašīna var nogādāt medikamentus un savākt ievainotos palestīniešus ārstēšanai Irānā,” norāda Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs.

Tiesa gan, parasti iedzīvotāji ir noskaņoti daudz radikālāk.

„Gaza ir zem raķešu lietus, tiek nogalināti nevainīgi musulmaņu bērni. Ar šiem protestiem nepietiek, es aicinu musulmaņus visā pasaulē apvienoties un cīnīties pret izraēliešu okupantiem,” saka Afganistānas iedzīvotājs Gulams Huseins.

Protesti sasnieguši arī Eiropas valstis. Vairākas demonstrācijas jau notikušas Austrijā, Nīderlandē, Zviedrijā un daudzviet citur. Tikmēr Francijas galvaspilsētā Parīzē protesta akcijas pat tika uz laiku aizliegtas pēc tam, kad viena no tām nedēļas nogalē pārauga vardarbībā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti