• Pirmdiena, 2017. gada 24. aprīlis
  • Vārda diena: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Rīgā +1°C, DR vējš 3m/s

Obama paziņo par papildu spēkiem patrulēšanai Baltijas gaisa telpā

Ieteikt šo rakstu

3 komentāri | Ārzemēs

ASV prezidents Baraks Obama Tallinā pēc tikšanās ar Igaunijas prezidentu Tomasu Henriku Ilvesu paziņoja par papildu lidmašīnām gaisa spēkiem, lai varētu patrulēt Baltijas valstu gaisa telpā.

ASV prezidents Baraks Obama

Papildu lidmašīnas Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanai tiks piešķirtas, reaģējot uz Krievijas rīcību Ukrainā. Patrulēšanu NATO dalībvalstis turpinās veikt rotācijas kārtībā.

Obama pieļāva, ka Igaunijā varētu tikt izveidota gaisa flotes bāze.

ASV prezidents norādīja, ka šī vizīte ir apliecinājums Igaunijas drošībai: „Igaunija nekad nebūs viena. Kā prezidents es gādāšu, ka mēs izpildām šo solījumu.”

„Šopavasar viesojoties Varšavā es paziņoju par jaunu iniciatīvu, kuras mērķis ir stiprināt amerikāņu militāro klātbūtni Eiropā, tajā skaitā Baltijas valstīs. Mēs strādājam ar Kongresu, lai nodrošinātu, ka tas tiek izdarīts. Šodien es varu paziņot, ka šī iniciatīva iekļaus papildu gaisa spēku vienības un lidmašīnas mācībām šeit, Baltijas ziemeļu reģionā. Mēs esam vienisprātis ar mūsu igauņu sabiedrotajiem, ka ideāla vieta, kur īstenot šīs mācības, būtu Emari gaisa spēku bāze šeit, Igaunijā. Ar ASV Kongresa un mūsu igauņu draugu atbalstu esmu pārliecināts, ka mēs to varam izdarīt. Es šo jautājumu apspriedīšu vairāk, kad tikšos ar [Latvijas prezidentu Andri] Bērziņu un [Lietuvas prezidenti Daļu] Grībausakiti,” sacīja Obama.

 

Obama arī atzina, ka Igaunija ir uzticams partneris, uzsverot valsts dalību operācijās Afganistānā un Irākā. Viņš arī norādīja uz Igaunijas sasniegumiem tehnoloģiju jomā un atvēlēto budžetu aizsardzībai. 

Obamas sagaidīšana Igaunijā


 

Komentāri (3)

nopietni

BBC bija intervija ar Igaunijas aizsardzības ministru. Gribas cerēt, ka Vējonis Baltiju pārstāv tik pat labi, kā igaunis.

VITALLO

MUSU TANIEM PRETINIEKU NAV. MANI SODIEN ATSLEDZA DRAUGIEM .LV JO LATVIJAI BAIL NO PATIESIBAS, LAI LAIZA MELNO PAKALU

sams

Mani tracina tā biežā rūkoņa debesīs, nezinu gan, vai no tās lidināšanās kāds labums, liekas, ka aizsardzībai par daudz līdzekļi!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000