• Sestdiena, 2017. gada 29. aprīlis
  • Vārda diena: Raimonds, Laine, Vilnis
Rīgā +6°C, ZA vējš 8m/s

Noskaidrots Sanktpēterburgas terorakta pasūtītājs

Ieteikt šo rakstu

3 komentāri | Ārzemēs

Noskaidrots cilvēks, kurš pasūtīja teroraktu Sanktpēterburgas metro. Tā ceturtdien, 20.aprīlī, paziņojis Krievijas Federālā drošības dienesta priekšnieks. Izmeklēšanas dēļ plašākai sabiedrībai šā cilvēka vārds pagaidām netiek paziņots.

Tikmēr Krievijas mediji, atsaucoties uz avotiem Pretterorisma komitejā, ziņo, ka ar teroraktu saistīti Krievijas teritorijā karojošie "Daīš" jeb tā sauktās "Islāma valsts" grupējuma ideologi.

Krieviski runājošos islāma radikāļus, iespējams, uz vardarbību noskaņojis radikālais garīdznieks Islāms Atabijevs, kurš pieņēmis vārdu Abu Džihāds. Viņš dzimis Ziemeļkaukāzā, bet vēlāk devies uz Arābu pussalu un Ēģipti, līdz visbeidzot nonācis Sīrijā.

Sprādzienus Sanktpēterburgas metro sarīkoja 22 gadus vecais, Kirgizstānā dzimušais Akbardžons Džalilovs. Saistībā ar teroraktu, kurā tika nogalināti 15 un ievainoti vairāk nekā 50 cilvēki, tika aizturēti arī vairāki citi Centrālāzijas valstu pilsoņi.

Jau ziņots, ka  3.aprīlī Sanktpēterburgas metro nogranda sprādziens. Tas noticis ap pulksten 14.40 pēc vietējā laika vilciena trešajā vagonā, kad vilciens bija ceļā no “Sennaja” stacijas virzienā uz staciju “Tehnoloģiskais institūts”.

Komentāri (3)

Jūdžins Vitla

droši vien CIA plukatu aģents...

Neslāvs

Es arī domāju, ka plukata Puķins ir CIP aģents. Lai noturētos pie varas un novērstu Maskavas maidanu, neliels būkšķis Pēterpils metro.

>> Jūdžins Vitla

Terorakta pasūtītājs plukata Putlers ir CIA aģents? To Jums visszinošās balsis pastāstīja vai izlasījāt Nekronomikonā?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000