Merkele pieļauj jaunas sankcijas pret Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jaunas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju ir nenovēršamas, ja Maskava nemainīs savu politiku attiecībā pret agresiju Ukrainā. To paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Uzstājoties vācu ģimenes uzņēmumu kongresā Berlīnē, Merkele paziņoja, ka valdība nenogurstoši strādā pie krīzes diplomātiska noregulējuma. Tomēr par nožēlu šīs krīzes laikā turpinās Ukrainas  teritoriālās vienotības graušana, uzsvēra Vācijas valdības vadītāja.

Līdz ar to, kamēr Krievija neveiks nopietnus pasākumus situācijas uzlabošanā, soda mēri būs nepieciešami un neizbēgami, pauda Merkele.

Vācijas kanclere atzina, ka sankcijas negatīvi ietekmē arī Eiropas biznesmeņus, kuriem pats svarīgākais ir tiesiskums, stabilitāte un miers. 

Taču viņa uzsvēra, ka nekas nespēj attaisnot Krievijas veikto Krimas aneksiju un gan tiešu, gan netiešu iesaistīšanos kaujās Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalā.

Kanclere skaidroja, ka reāla pamiera ievērošana Ukrainas austrumos nav nodrošināta,  līdz ar to nav nekāda pamata sankcijas atcelt. 

Jau ziņots, ka vasarā Krievija, no vienas puses, un ES, ASV, Austrālija, Japāna un Kanāda, no otras puses, apmainījās ar virkni sankciju.

Septembra beigās Eiropas Savienība (ES) nolēmusi turpināt pret Krieviju ieviestās sankcijas, jo miera plāns Ukrainas austrumiem netiek pilnībā īstenots dzīvē. Sankcijas varēs pārskatīt tikai tad, ja tiks saņemtas ziņas par reālām izmaiņām reģionā.

Pēc Krimas aneksijas martā ES un ASV ieviesa sankcijas pret augsti stāvošajām Krievijas amatpersonām, kuras saistīja ar Krimas aneksiju. Aprīļa sākumā noteikti finanšu operāciju ierobežojumi vairākiem Krievijas ierēdņiem. Vasaras sākumā, atbildot uz notikumiem Austrumukrainā, kur ukraiņu spēki un prokrieviskie separātisti cīnījās par Donbasa reģioniem, rietumvalstis paplašināja „melno sarakstu”, aizliedzot iebraukšanu un iesaldējot aktīvus vēl vairākām Krievijas amatpersonām.

Jūlijā pēc Malaizijas pasažieru lidmašīnas MH-17 notriekšanas virs Donbasa teritorijas rietumvalstis ieviesa arī sankcijas pret Krievijas finanšu, naftas industrijas un militāras rūpniecības kompānijām. Ieviests arī embargo visiem Krimas produktiem. Augusta sākumā Krievija atbildēja, nosakot embargo pārtikas produktiem no ES valstīm.

Septembra vidū pret Krieviju ir noteiktas jaunas stingrākas sankcijas, liedzot pieeju kapitāla tirgiem, stiprinot sankcijas pret naftas un militāro industriju, paplašinot arī sankcijas pret fiziskajām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti