Mali un Ņujorkā konstatē Ebolas vīrusa gadījumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

ASV lielākajā pilsētā Ņujorkā konstatēts pirmais saslimšanas gadījums ar Ebolas vīrusu. Inficējies kāds ārsts, kurš nesen atgriezās no Rietumāfrikas, kur strādāja starptautiskajā labdarības organizācijā „Ārsti bez robežām”. Tagad viņš hospitalizēts, bet pilsētas amatpersonas aicina iedzīvotājus nesatraukties. Vienlaikus pirmais inficēšanas gadījums apstiprināts arī Rietumāfrikas valstī Mali. 

Par Mali konstatēto pirmo inficēšanās gadījumu televīzijā paziņojis šīs valsts veselības aizsardzības ministrs. Vīrusa upuris ir divus gadus veca meitene, kas valstī ieradusies no kaimiņos esošās Gvinejas. Pateicoties savlaicīgai ārstēšanai, nopietns risks bērna dzīvībai nepastāv.

Mali ir jau sestā Āfrikas zeme, kur konstatēts nāvējošais vīruss. Speciālisti uzskata, ka šajā valstī pastāv reālas epidēmijas briesmas.

Vienlaikus Pasaules Veselības organizācija ir paziņojusi par nepieciešamību pārbaudīt visus ceļotājus no Gvinejas, Sjerraleones un Libērijas, bet neieviest pilnīgu ceļošanas un tirdzniecības aizliegumu ar šīm valstīm.   

Bīstamais vīruss ārstam Ņujorkā

Arī ASV Ņujorkas pilsētā konstatēts pirmais inficēšanās gadījums ar Ebolas vīrusu. Slimība diagnosticēta kādam no Gvinejas atbraukušam ārstam. 33 gadus vecais mediķis Kreigs Spensers nesen atgriezās no Ebolas vīrusa pacientu ārstēšanas Gvinejā. Pašlaik viņš  atrodas karantīnā.

Amatpersonas atzinušas, ka pirms simptomu sākšanās Spensers izmantojis metro.

Esot noskaidrotas četras personas, ar kurām viņš kontaktējies šajā periodā. Ārsta dzīvesbiedre un divi viņa draugi ievietoti karantīnā. Tiek apzināti arī citi cilvēku, kas var ārstu varētu būt kontaktējušies, un nepieciešamības gadījumā arī viņi tiks izolēti.

Tomēr preses konferencē vēlu ceturtdienas vakarā amatpersonas mēģināja pārliecināt Ņujorkas iedzīvotājus, ka viņiem nevajadzētu uztraukties par slimības uzliesmojumu blīvi apdzīvotājā astoņu ar pusi miljonu cilvēku lielajā pilsētā. Ņujorkas mērs Bils de Blazio norādīja, ka gatavošanās šādam gadījumam ilgusi jau nedēļām ilgi: „Mēs uzreiz vēlamies paziņot, ka ņujorkiešiem nav iemesla satraukties. Ebola ir slimība, ar kuru inficēties ir ļoti grūti. Vīruss tiek pārnests tikai kontaktos ar inficētas personas asinīm vai citiem ķermeņa šķidrumiem, nevis nejaušu kontaktu. Ņujorkieši, kas nav saskārušies ar inficētas personas ķermeņa šķidrumiem, nav apdraudēti. Vēlamies uzsvērt, ka Ņujorkas pilsētā ir pasaulē spēcīgākā veselības aprūpes sistēma, vadošie medicīnas eksperti un attīstītākais medicīnas aprīkojums." 

"Mēs esam mēnešiem gatavojušies draudiem, ko rada Ebolas vīruss. Mums ir skaidri un stingri rīcības protokoli, kas tiek skrupulozi ievēroti," sacīja Ņujorkas mērs.

Informācija par  jauno inficēšanās gadījumu izskanēja tikai dienu pēc tam, kad valsts prezidents Baraks Obama pauda piesardzīgu optimismu par epidēmijas draudiem  ASV. Iepriekšējie trīs inficēšanās gadījumi nav izraisījuši pacientu nāvi.

Jau vēstīts, ka Ebolas vīrusslimības uzliesmojums ir sācies 2013.gada decembrī un skar Gvineju, Libēriju, Sjerraleoni. Sekundārās transmisijas gadījumi reģistrēti Nigērijā (20 gadījumi uz 15.oktobri), kā arī viens ievests gadījums Senegālā un divi ievesti gadījumi ASV, ir arī saslimšanas gadījumi Spānijā. Šis ir lielākais jebkad novērotais Ebolas vīrusa slimības uzliesmojums gan pacientu skaita, gan skarto reģionu dēļ.

Līdz šā gada 14. oktobrim ar Ebolas vīrusu bija saslimuši 9216 Rietumāfrikas valstu iedzīvotāji, no tiem 4555 ir miruši. Inficēšanās gadījumi ir fiksēti arī ārpus Āfrikas kontinenta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti