• Pirmdiena, 2017. gada 24. aprīlis
  • Vārda diena: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Rīgā +1°C, DR vējš 3m/s

Igaunijā ierodas pirmie NATO kaujas grupas 120 britu karavīri

Ieteikt šo rakstu

9 komentāri | Ārzemēs

Baltijas reģiona drošības stiprināšanai Igaunijā ieradušies pirmie 120 no 800 britu karavīriem, kas būs daļa no Igaunijā izvietotās NATO kaujas grupas, sestdien vēstīja BBC. Piektā bataljona pirmā militārpersonu grupa izveidos britu armijas vadības centru Igaunijā, bet pārējo karavīru ierašanās plānota aprīlī.

Igaunijā ierodas pirmie britu karavīri

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons pastāstīja BBC, ka militāro spēku izvietošana Baltijā britiem ir lielākā militārā operācija kopš aukstā kara beigām. Britu karavīru ilgtermiņa izvietošanas mērķis ir atturēt Krieviju no agresijas, sacīja ministrs.

Britu militārpersonu izvietošana ir nepieciešama Krievijas pieaugošās agresijas dēļ, lai sniegtu drošības garantijas NATO alianses austrumu valstīm, teica Falons. Viņš gan uzsvēra, ka spēku izvietošana notiek ar aizsardzības mērķi un nav izstrādāta provokācijai vai situācijas eskalācijai. 

Lielbritānijas militāristi ir labi sagatavoti jebkādiem apdraudējumam, kā arī Apvienotās Karalistes valdība apzinās, ka spēku izvietošanu var pavadīt Krievijas dezinformācija un viltus ziņas, kā arī provokācijas, vēstīja BBC aizsardzības korespondents Džonatans Bīls. 

Pirmās britu vienības uz Igauniju devās piektdien no Karaliskās gaisa spēku bāzes Oksfordšīrā. Pēc piezemēšanās Amari aviācijas bāzē britu karavīrus sagaidīja Igaunijas aizsardzības ministrs Marguss Tsahkna.

Lielbritānijas bruņutehnika Emdenas ostā Vācijā pirms došanās uz IgaunijuSCANPIX/EPA

Foto: SCANPIX/EPA

Nākamnedēļ Igaunijā ieradīsies britu bruņutehnika, kas ceļu pār Baltijas jūru no Vācijas mēro uz prāmja. 

NATO pērn jūlijā samitā Varšavā vienojās izvietot Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā alianses militāro spēku bataljonus drošības apstākļu izmaiņu dēļ. Briti vadīs Igaunijā izvietoto bataljonu, kurā būs iesaistītas arī Francijas un Dānijas militārpersonas. 

Komentāri (9)

O jee...

Visi, kas atbalsta Latvijas dalību NATO, ir Latvijas ienaidnieki, jo NATO, ja var ticēt Krievijas apgalvojumiem, ir algoti slepkavas un Latviju pret agresoru var nosargāt tikai saujiņa neprofesionālu bet ārkārtīgi patriotisku zemessargu. Tas nekas, ka NATO ir lielākā armija, modernākie ieroči un tehnoloģijas, vairāk naudas. Mūsu, ar dziļu patriotismu, mestās cepures atvairīs jebkādus naidnieka tankus, iznīcinātājus, helikopterus un zemūdenes. Visi, kas tam nepiekrīt, ir rusofobi un nepatrioti.

jā....

pietiek -100% piekrītu!

stoa

Visi,kuri izpētījuši pirmā aukstā kara gaitu,zina,ka NATO veiksmes stāsta pamatā ir kodolieroči,par kuriem runāt pašlaik nav politkorekti.

janis118

Visi, kas atbalsta Latvijas dalību NATO ir Latvijas PATRIOTI.

Sinojevs

Sodomites!
Ārā no mūsu Latvijas!!!

O jee...

Nekur es nebraukšu, bet turpināšu patriotiski kalpot Latvijas-Krievijas interesēm! Īpaši tas attiecas uz NATO un ASV nomelnošanu!

Neslāvs

Vai sodomītes ir urlu bābas ?

Baltu dūre

Jūsu Latvija ir palikusi tikai padomju okupācijas laika kartēs.

ww

Krievs jau vairak neko neprot ka melot un otru nomelnot .Paldies DIevam ka ir NATO karaspeks Eiropa

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000