Dienas notikumu apskats

Lidostai "Rīga" meklēs jaunu vadītāju, par pagaidu vadītāju ieceļ Ilonu Līci

Dienas notikumu apskats

Ķīna nikni reaģē uz ASV draudiem bloķēt Pekinu; brīdina ar "postošu konfrontāciju" un karu

ES plāno piešķirt miljonus Baltkrievijai migrācijas stratēģijai un bēgļu centriem

ES plāno piešķirt miljonus Baltkrievijai migrācijas stratēģijai un bēgļu centriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Eiropas Savienība (ES) gatavojas piešķirt Baltkrievijai vairākus miljonus eiro migrācijas stratēģijas izstrādei un ieviešanai. Paredzēts arī būvēt vairākus bēgļu pagaidu izvietošanas centrus. 

Baltkrievijas Ārlietu ministrija norāda, ka šāds atbalsts varētu palīdzēt Minskai sarunās par readmisijas līguma noslēgšanu ar Eiropas Savienību, kā arī diskusijās par vīzu režīma liberalizāciju.  

Vācu izdevums “Tageszeitung” piektdien, 13.janvārī, ziņoja, ka oktobrī ar Eiropas Savienību noslēgtās mobilitātes partnerības ietvaros Baltkrievija varētu saņemt 7 miljonus eiro mūsdienu prasībām atbilstošu migrantu izmitināšanas centru būvniecībai.

Atsaucoties uz avotiem Eiropas Komisijā, izdevums informē, ka migrantu centri būšot atvērtā un slēgtā tipa, kas nozīmē, ka daļa no migrantiem tiks turēti centros līdz brīdim, kamēr netiks no Baltkrievijas deportēti vai neaizbrauks paši. Šādos centros paredzēts izvietot no 30 līdz 50 cilvēkiem, nodrošinot atsevišķas telpas sievietēm un ģimenēm, kā arī sniedzot psiholoģisko un medicīnisko palīdzību.

“Tageszeitung” norādīja, ka

jaunajās iestādēs plānots izvietot trīs veidu migrantus: bēgļus no Ukrainas, no Sīrijas, kā arī personas, kuras ekonomiskās krīzes dēļ ir pametušas Krieviju un meklē darbu Eiropas Savienībā. Šajā sadaļā ietilpstot arī bēgļi no Čečenijas.

Eiropas Komisijas preses pārstāve Maja Kocijančiča piektdien preses konferencē Briselē paskaidroja, ka migrācija nenoliedzami ir viens no Eiropas Savienības prioritārajiem jautājumiem, un tieši tāpēc Eiropa ir ieinteresēta sadarboties ar savām kaimiņvalstīm.

Viņa atgādināja, ka pērnā gada rudenī Luksemburgā tika noslēgta vienošanās arī ar Baltkrieviju par sadarbību mobilitātes jomā un labāku migrācijas plūsmu pārvaldīšanu. Minētie 7 miljoni eiro nāk no Eiropas Savienības kaimiņu politikas instrumenta, kas nodrošina palīdzību bloka kaimiņvalstīm, un bēgļu centru izveide ir tikai daļa no projektiem, kam naudu paredzēts piešķirt.

 “Šī projekta mērķis ir palīdzēt Baltkrievijas valdībai izstrādāt un ieviest dzīvē pilnībā darbotiesspējīgu neregulārās migrācijas regulēšanas stratēģiju, kas nodrošinātu visu starptautisko migrantu tiesību un standartu ievērošanu. Tas palīdzēs stiprināt un ievērot migrantu cilvēktiesības un pamattiesības Baltkrievijā,” sacīja Maja Kocijančiča.

 “Papildus tam mēs palīdzēsim finansēt vairāku migrantu pagaidu izvietošanas centru būvniecību vai atjaunošanu. Tos pārvaldīs vietējā Iekšlietu ministrija, pilnībā ievērojot visus starptautiskos likumus un standartus,” norādīja EK pārstāve.  

Baltkrievijas Ārlietu ministrijas pārstāvji baltkrievu radiostacijai “Euroradio” paskaidrojuši, ka

kopīgie projekti īstenoti, gatavojoties noslēgt Baltkrievijas un Eiropas Savienības readmisijas līgumu jeb līgumu par to personu atpakaļnodošanu, kuras uzturas valsts teritorijā nelikumīgi.

Vēl pirms dažām dienām Baltkrievijas puse atzina, ka tā nav spējīga izpildīt readmisijas līgumu tādā veidā, kā to saprot Eiropas Savienība. Proti, Eiropas Savienība ir sasaistījusi readmisijas līguma noslēgšanu ar sarunām par vīzu procedūras vienkāršošanu.

Ministrijas pārstāvis Igors Fisenko atzinis, ka pēc iepriekšējo gadu migrācijas krīzes Eiropa ir pārskatījusi savas vērtības, bet Baltkrievija jaunās prasības nav spējīga izpildīt infrastruktūras trūkuma dēļ. Tieši tāpēc tiek pieļauts, ka jaunais sadarbības projekts varētu palīdzēt veicināt arī sarunas par vīzu režīma atvieglošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti