Erdogans Briselē pārrunā Turcijas un ES sadarbību bēgļu krīzes risināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai risinātu strauji pieaugošo patvēruma meklētāju pieplūdumu Eiropā, Brisele arvien aktīvāk meklē  starptautisko palīdzību. Pirmdien Briselē ieradies Turcijas prezidents Redžeps Tajips  Erdogans, lai pārrunātu iespējamo sadarbību bēgļu krīzes jautājumā.

Turcijā pašlaik atrodas 2,5 miljoni patvēruma meklētāju no Sīrijas un Irākas. Daļa no viņiem plāno  doties tālāk uz Eiropu. Eiropas Savienība (ES) apņēmusies Turcijai palīdzēt ar vienu miljardu eiro bēgļu nometnēm, lai mazinātu šo cilvēku došanos uz Eiropas Savienības valstīm.

Turcija vēlētos no ES ne tikai finansiālo palīdzību, bet arī vīzu atvieglojumus, lai Turcijas pilsoņi varētu ceļot uz ES valstīm, taču Turcijas līderi uzsver, ka valsts nelūdz palīdzību, bet būtu priecīga to pieņemt, no Briseles ziņoja LTV korespondente Ilze Nagla.

Četru gadu laikā  Turcija uzņēma daudzus bēgļus, tam iztērējot teju astoņus miljardus eiro. Turcijas līderis arī norādīja, ka nevienu patvēruma meklētāju valsts tālāk nesūta, it kā atbildot uz kritiku, ka valstij vajadzētu rūpīgāk sargāt ārējās robežas.

Turcijas prezidents arī daudz runāja par cīņu ar teroristiem.  

“Turcija ir valsts, kas cīnās ar terorismu visā reģionā, un mēs esam valsts, kas uzņēmusi 2,2 miljonus Sīrijas bēgļu savā teritorijā. Mēs esam arī uzņēmuši 300 000 Irākas bēgļu savā valstī. Tas ir vislabākais pierādījums, ka Turcija ir droša valsts, ņemot  vērā, cik daudz bēgļu mēs esam uzņēmuši un to, ka mēs tik noteikti cīnāmies pret terorismu,  debates par to, vai Turcija ir vai nav droša valsts, būtu kaut kas, kas mūs patiesi apbēdinātu,” sacīja Erdogans.  

Iepriekš mediji vēstīja, ka Eiropas Savienība (ES) un Turcija ir principā vienojušās par rīcības plānu, kas palīdzētu mazināt migrantu plūsmu uz ES.

Eiropas Komisijas (EK) un Turcijas valdības pārstāvji panāca šo vienošanos, un tā jāpieņem pirmdien sarunās Briselē starp Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu un ES līderiem.

Saskaņā ar šo plānu Turcija piekritīs pastiprinātiem centieniem apsargāt tās robežu ar ES, piedaloties kopīgās patruļās ar Grieķijas krasta apsardzi Egejas jūras austrumos, kuras koordinēs ES robežapsardzības aģentūra “ Frontex”.

Patruļu gaitā aizturētie migranti tiks aizvesti atpakaļ uz Turciju, kur paredzēts uzcelt sešas jaunas nometnes līdz diviem miljoniem cilvēku un šo celtniecību līdzfinansēs ES. ES valstis piekritīs uzņemt līdz 500 tūkstošiem cilvēku, nodrošinot viņiem drošu ceļu pāri jūrai bez cilvēku kontrabandistu iesaistīšanās.

Sīrijas pilsoņkara dēļ, kas sākās 2011.gadā, no valsts ir aizbēguši vairāk nekā četri miljoni cilvēku. Apmēram puse no viņiem patvērušies Turcijā, vairāk nekā miljons dzīvo Libānā un apmēram 630 tūkstoši – Jordānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti