EP deputāti aicina izrādīt lielāku solidaritāti bēgļu problēmu risināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai gan, piemēram, Latvijā jautājums par iespējamo bēgļu uzņemšanu joprojām sabiedrībā izraisa lielas pretrunas, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ir aicinājuši Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis izrādīt lielāku aktivitāti un it īpaši apsvērt iespējas plašāk palīdzēt tām Eiropas valstīm, kuras uzņem lielāko bēgļu skaitu.

Šobrīd lielāko daļu pa Vidusjūru ieceļojošo bēgļu nākas uzņemt tādām valstīm kā Itālijai, Grieķijai, Maltai un Bulgārijai. Eiropas Parlamenta deputāti, viesojoties vienā no bēgļu plūsmai visvairāk pakļautajiem reģioniem - Sicīlijā -, secinājuši, ka tādas valstis kā Itālija ir sasniegušas vērā ņemamu situācijas uzlabojumu, bet ir nepieciešams lielāks atbalsts no citām valstīm, jo, piemēram, Itālija bēgļu glābšanai un uzņemšanai izlieto aptuveni vienu miljardu eiro gadā.

Tikšanās laikā ar Eiropas Parlamenta deputātiem, raksturojot situāciju, Eiropas Patvēruma atbalsta biroja pārstāvis Žans Pjērs Skembri tomēr norāda, ka kopumā Eiropas Savienības valstu sadarbība bēgļu glābšanas un migrācijas kontroles jautājumos ir uzlabojusies:

''Mēs savas operācijas, saprotams, esam sākuši attiecībā uz dažām jomām, piemēram, apmācībām, datu ieguvi un statistikas apkopošanu. Mums ir arī izveidota brīdināšanas un sagatavošanās sistēma visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuras ietvaros mēs izplatām brīdinājumus par patvēruma meklētāju plūsmām un pieplūduma tendencēm. Tās ir tās darbības, ar kurām paralēli sauszemes operācijām mēs šo procesu uzsākām, bet tagad mēs pakāpeniski paplašināsim savu darbību tādās jomās kā cilvēku kontrabandas tīklu apkarošana. Manuprāt, mums ir strauja izaugsme, un mēs radām pievienoto vērtību.''

Savukārt Itālijas jūras spēku kapteinis Filippo Čarameleti uzsver, ka jūras glābšanas spēki pastiprinātu uzmanību, īstenojot Eiropas Savienības kopīgo migrācijas kontroles operāciju ''Tritons'', ir sākuši pievērst arī tam, lai bēgļi saņemtu nepieciešamo medicīnisko palīdzību, un lai netiktu pārkāptas viņu tiesības.

''Operācija ''Tritons'' ir tiesībsargājoša operācija, un neapšaubāmi tās galvenais uzdevums ir robežkontrole, tomēr arī dzīvību glābšana ir augsta prioritāte gan mums, gan visām vienībām, kas piedalās operācijā, kā arī visām citām operācijām, kas tiek īstenotas Vidusjūrā. Tāpēc uz visiem transportlīdzekļiem jūrā ir arī ārsti, kuri migrantiem var sniegt pirmo palīdzību. Papildus tam visās operācijās tiek pievērsta uzmanība tam, lai to gaitā tiktu ievērotas starptautiskās normas un cilvēktiesības," skaidro Čarameleti.

Itālijas jūras spēku pārstāvis pievērš uzmanību tam, ka, pateicoties vairākiem  bēgļu uzņemšanas centru īstenotajiem projektiem, kopumā darbs ar bēgļiem ir kļuvis efektīvāks:

''Kopumā šobrīd situācija vienlaikus ar izmitināšanas vietu skaita pieaugumu uzlabojas, un tāpat kopumā palīdz arī tā saukto karsto punktu izveide migrantu identificēšanai.''

Tomēr, pēc Eiropas Parlamenta deputātu domām, kopējo situāciju Eiropā var raksturot kā endēmisku solidaritātes trūkumu, jo kopējie Eiropas Savienības tēriņi bēgļu problēmas risināšanai joprojām ir neproporcionāli tam, ko nākas izlietot atsevišķām dalībvalstīm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti