Eiropas Komisija: Valstis par katru nepieņemto bēgli varētu maksāt 250 tūkstošus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valstis, kas nevēlas uzņemt bēgļus, varēs iemaksāt kopējā Eiropas fondā 250 000 eiro par katru patvēruma meklētāju, kas tām būtu bijis jāuzņem. Šī nauda tiks izmantota, lai palīdzētu valstīm, kur atrodas bēgļi. Ar šādu priekšlikumu 4.maijā klajā nāca Eiropas Komisija. Ir sagaidāms, ka par to vēl būs asas diskusijas, jo gala lēmums būs jāpieņem bloka dalībvalstīm, daudzas no kurām varētu būt pret šādu ideju.

Patvērumu meklētāju slogs starp dalībvalstīm būtu jāsadala taisnīgāk. Tā uzsver Eiropas Komisija, kas nāca klajā ar ilgi gaidītiem priekšlikumiem kā mainīt līdzšinējo migrantu uzņemšanas kārtību. Tiek paredzēts, ka katrai valstij tiks noteikts maksimālais patvēruma meklētāju skaits. Ja tas tiks pārsniegts vēl uz pusi, tad pārējos patvēruma lūdzējus varēs aizsūtīt uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Eiropas Komisijas pirmais priekšsēdētāja vietnieks Franss Timmermanss ir pārliecināts, ka šāda kārtība ļaus izvairīties no tā, ka pierobežas valstīm nākas uzņemt pārmērīgu migrantu plūsmu.

“Kad kāda dalībvalsts saskarsies ar pārmērīgu patvēruma meklētāju skaitu pieplūdumu, tad atbildība par jebkuras tautības jauniem patvēruma lūdzējiem tiks pārcelta uz citām dalībvalstīm. Kad spiediens mazināsies, šī valsts atkal varēs uzņemties atbildību par turpmāku patvēruma meklētāju uzņemšanu," norādīja Timmermanss.

Maksimālais patvēruma meklētāju apjoms katrai valstij tiks noteikts, balstoties uz tādiem kritērijiem kā iekšzemes kopprodukts un iedzīvotāju skaits. Ja kāda no valstīm nevēlēsies uzņemt savā teritorijā citur iebraukušos bēgļus, tā varēs uz laiku no šī pienākuma atteikties, iemaksājot kopējā fondā tā dēvēto solidaritātes nodevu. Tās apmērs būs 250 000 eiro par katru neuzņemto cilvēku, sacīja Eiropas Komisijas migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

“Šodien mēs beidzot speram soli, lai izveidotu godīgu un taisnīgu patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmu visām dalībvalstīm. Tas tiek panākts iekļaujot sistēmas pamatos solidaritātes un atbildības dalīšanas principu,” uzsvēra Avramopuls.

Par nepieciešamību mainīt līdzšinējo migrantu uzņemšanas kārtību, kas pazīstama kā Dublinas noteikumi, Eiropas gaiteņos tika runāts jau sen. Līdz šim daudzi cilvēki, kuri ieradās Grieķijā vai Itālijā, atteicās pieprasīt tur patvērumu un nelegāli devās uz Vāciju, Zviedriju vai citām valstīm.

Tāpat Grieķijai nākas tērēt lielus resursus, lai izmitinātu ievērojamu patvēruma lūdzēju skaitu. Tādēļ tā mudina uz godīgāku sloga sadali. Tomēr Austrumeiropas un Centrāleiropas valstis ir pret jebkādām kvotām. Tādēļ ir sagaidāms, ka panākt vienošanos starp dalībvalstīm par šiem priekšlikumiem būs ārkārtīgi sarežģīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti