Panorāma

Gruzija grib bezvīzu režīmu ar ES

Panorāma

Nodokļus sola nemainīt

Britu jaunieši par "Brexit"

«Brexit» radījis plaisu starp Apvienotās Karalistes iedzīvotājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lielbritānijas referenduma rezultāti ir sadalījuši salas iedzīvotājus – radījuši plaisu ne tikai starp eiroskeptisko Angliju un Velsu un proeiropeisko Skotiju un Ziemeļīriju, bet arī starp dažādām paaudzēm. Jaunie cilvēki – īpaši vecumā līdz 24 gadiem, nobalsoja par palikšanu Eiropas Savienībā, bet vecākā paaudze pārsvarā balsoja par izstāšanos. Referenduma datu analīze rāda, ka jaunās paaudzes likteni pārsvarā noteikuši cilvēki, kas dzimuši tūlīt pēc Otrā pasaules kara.

Šajās dienās runāt par referenduma rezultātiem, par politiku Lielbritānijā var gandrīz ar katru, jo ir ļoti daudz neapmierināto ar referenduma rezultātiem, it īpaši jauniešu vidū.

"Jūtos diezgan dusmīga, godīgi sakot. Gala rezultātā viņi mūs iegāza. Daži no viņiem vairs nemaz nebūs šeit pēc dažiem gadiem - es uzskatu, ka tas nebija godīgi, mums vajadzēja lielāku teikšanu nekā viņiem, jo tas mūs ietekmēs vairāk nekā jebkuru citu paaudzi," saka Londonas iemītniece Džesika.

"Es domāju, ka būs vēl liela kņada ap šo. Tas sadalīs mūs. Ir bijušas ļoti pretrunīgas emocijas izstāties un palikt pusēs," piebilst Džoudija.

"Jau tagad tas sāk izjaukt draudzības un ģimenes – cilvēki strīdas ar savām ģimenēm, jo viņu ģimenes nobalsoja – vai nu palikt, vai izstāties – bet atšķirīgi no jūsu viedokļa," uzsver Džesika.

"Mani vecāki nobalsoja par izstāšanos, bet es nobalsoju par palikšanu. Maniem vecākiem ir ap 60, 70 gadiem, un viņiem ar šo izvēli būs jādzīvo vidēji apmēram 16 gadi, kamēr man ar to būs jādzīvo vēl 40-50 gadi," skaidro Londonas iedzīvotājs Kregs. "Es domāju, ka tas nav īpaši godīgi, lai gan tā darbojas demokrātija. Kad es beidzu universitāti, tad mēs bijām ekonomikas krīzē. Un tagad,  jūs redzat, kas notiek tirgos pēc šī balsojuma. Visu manu dzīvi ir ietekmējuši dažādi ekonomikas kāpumi un kritumi – tas nav godīgi. Cilvēki, kas piedzimuši tūlīt pēc kara, var žēloties, cik grūti bija uzaugt pēc kara – viņiem nav pat priekšstata! Vismaz viņi varēja nopirkt māju, vismaz viņi varēja darīt lietas... Es patiešām jūtos pievilts."

"Palikt vai izstāties - ir viens un tas pats. Bet izstāties ir labāk, jo ir labāk būt kopā ar tādām valstīm kā Ķīna, Amerika, Austrālija, Krievija – būt kopā ar stiprām valstīm, nevis ar vājām valstīm. Lai ir pašiem vara," - tā uzskata londonietis Denijs.

Savukārt londonietis Alisters gribētu, lai notiktu atkārtots referendums.

"Es domāju, ka daudzi cilvēki, kas balsoja par izstāšanos, īsti nesaprata, par ko balso. Bet tagad, kad lēmums pieņemts, viņi saka – pag, tad tas balsojums nebija tikai par imigrāciju? Tas bija balsojums par visu? Tagad viņi to saprot, un, ja būtu otrs referendums, viņi, cerams, nāktu pie prāta," saka Alisters. Viņš gan nav pārliecināts, vai ideja, ka Londona varētu izstāties no Apvienotās Karalistes, būtu laba. "Es neesmu gluži pārliecināts, ka tas jebkad notiktu – bet nekad jau nevar zināt. Varbūt šobrīd tas izklausās pēc joka, bet kas lai zina – mēs nobalsojām par izstāšanos no Eiropas Savienības – kas lai zina kas notiks nākotnē."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti