«Brexit» dēļ Lielbritānijai vajadzēs pārveidot ap 20 000 likumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ceturtdien, 30.martā, Lielbritānija ir ķērusies pie pirmajiem “Brexit” darbiem - publiskoti principi, kāds būs Lielais atcelšanas likums, kas izbeigs sadarbību ar Eiropas Savienību (ES).

Ar to tiks atcelta visa ES likumdošana, un tas pārveidos ES likumus par britu likumiem un ļaus tos labot. Tas attiecas uz apmēram 20 000 ES likumu, kas ir “jābritisko”, lai izvairītos no “melnā cauruma” likumdošanā, kad briti izstāsies.

Opozīcija gan nobažījusies, ka šajā likumu “britiskošanas” un labošanas darbā vairāki ar strādājošo tiesībām saistīti likumi varētu tikt “atšķaidīti” un strādājošo stāvoklis pēc izstāšanās var pasliktināties.

“Parlaments varēs papildināt, atcelt vai uzlabot jebkuru ES likumu, ko tas vēlas,” opozicionārus mierina “Brexit” ministrs Deivids Deiviss.

“[Tā varēs rīkoties arī] attiecīgie likumdevēji – saskaņā ar savām pilnvarām -  Skotijā, Velsā un Ziemeļīrijā. Nākamie soļi nepieciešami, lai nodrošinātu gludu un kārtīgu izstāšanos.  Ir vesela rinda ar likumiem – gan mūsu vietējie likumi, gan tie, kurus no ES likumiem konvertēsim par saviem likumiem, kārtīgi nestrādās, ja, izstājoties no Eiropas Savienības, mēs attiecīgi nerīkosimies. Piemēram, daži mūsu likumi dod pilnvaras ES institūcijām, ar kurām mums vairs turpmāk nebūs attiecību,” norāda Deiviss.

ES iedzīvotāju aptauja. Vai "Brexit" vājinās ES?

Ievērojami vājinās 17,8%

Mazliet vājinās 39,1%

Neietekmēs 37,3%

Stiprinās 5,8%

 

Avots: “Chatham House”

Tāpat ceturtdien publiskota britu pētnieku “Chatham House” aptauja par to, kā citās ES dalībvalstīs cilvēki vērtē “Brexit”. Mazliet vairāk nekā puse uzskata, ka tas vājinās ES. Tomēr 37,3% aptaujāto uzskata, ka tas neietekmēs ES un gandrīz 6% - ka tas ES stiprinās.

Ja skatās uz atsevišķām dalībvalstīm, tad par britu izstāšanos visvairāk skumst un vispesimistiskāk noskaņoti ir Ungārijā un Polijā, kur 69% uzskata – britu aiziešana vājinās ES. Tomēr tā domā tikai 52% vāciešu un 46% francūžu.

Kas līdz šim zināms par "Brexit"? Kā tas ietekmēs Lielbritānijā dzīvojošos latviešus? Kāda ir Latvijas nostāja "Brexit" jautājumā? 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti