• Piektdiena, 2017. gada 28. aprīlis
  • Vārda diena: Terēze, Gundega
Rīgā +6°C, Z vējš 2m/s

ASV Senāts rosina papildu sankcijas pret Krieviju

Ieteikt šo rakstu

3 komentāri | Ārzemēs

Amerikāņu senatoru grupa, kurā ir republikānis Džons Makeins un vairāki demokrātu partijas pārstāvji, iesnieguši likumprojektu, kas paredz papildu sankciju noteikšanu pret Krieviju tās kiberuzbrukumu dēļ.

Kā izteicies viens no iniciatīvas autoriem, demokrātu senators Bens Kardins: "Mums uzbruka, un mums uzbruka Krievija."

Viņaprāt, izlūkdienesti skaidri pateikuši, ka uzbrukumu vadīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ka tā mērķis bija graut uzticību ASV vēlēšanu sistēmai.

Kardins piebilda, ka šīs sankcijas skars enerģētikas sektoru un suverēnā parāda jomu.

Jau vēstīts, ka ASV papildinājušas tā dēvēto melno sarakstu, kas paredz individuālas sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Sarakstā iekļauts Krievija izmeklēšanas komitejas vadītājs Aleksandrs Bastrikins un divi bijušie specdienestu darbinieki - Andrejs Lugovojs un Dmitrijs Kovtuns, kurus vaino Putina kritiķa Aleksandra Ļitviņenko noindēšanā Londonā pirms desmit gadiem.

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins otrdien valsts mediju pārraidītos izteikumos sacīja, ka jaunās ASV sankcijas pret atsevišķiem Krievijas pilsoņiem ir aizejošā ASV prezidenta Baraka Obamas un viņa administrācijas "histērijas" izpausme.

Vienlaikus vairāki esošie un bijušie Eiropas valstu līderi un politiķi kopīgā vēstulē brīdina Donaldu Trampu par sankciju atcelšanas sekām. Tajā atgādināts par Krievijas rīcību Ukrainā un norādīts, ka sankcijas atcelt būtu kļūdaini.

Komentāri (3)

Nu re

Nesmuki krievs darīja, nesmuki.

NATO rezervists

Labākās sankcijas ir jeņķu tanki Polijā un Baltijas valstīs.

Melnais kvadrāts

Krievija pati uzprasās uz nepatikšanām.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000