Pusdiena

Pusdiena 29.04.2016

Pusdiena

Jaunais pedagogu atalgojuma modelis sarūgtinājis gan mazo, gan lielo skolu vadību

ANO nosoda ES valstu stingrākus ierobežojumus migrantiem

ANO nosoda ES valstu stingrākos ierobežojumus migrantiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

„Eiropas valstu noteiktie ierobežojumi migrantiem var nonākt pretrunā ar starptautiskajiem pienākumiem,” tā, uzstājoties Austrijas parlamentā, sacījis ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.

Lai gan organizācijas līderis, veltot šos kritiskos vārdus, nevienu valsti nenosauca, visticamāk viņš vērsis šos vārdus pret pašu Austriju, kas iepriekšējā dienā bija pieņēmusi stingrākus imigrācijas likumus, kā arī pavēstījusi par žoga būvēšanu uz robežas ar Itāliju.

Austrija nav vienīgā valsts, kura arvien vairāk noslēdzas. Līdzīgi jau iepriekš rīkojušās arī citas, piemēram, Ungārija.

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns Vīnē, uzstājoties Austrijas parlamentā vairījās kādu konkrētu valsti nosaukt vārdā un drīzāk vērsās pie Eiropas Savienības kopumā, norādot, ka valstīs parādās arvien jauni likumi un ierobežojumi, kas vēršas pret migrantiem.

„Es esmu nobažījies par to, ka Eiropas Savienības dalībvalstis pieņem arvien striktākas imigrācijas un bēgļu politikas. Tās var negatīvi ietekmēt dalībvalstu pienākumus, kurus tām uzliek starptautiskie humānās palīdzības un Eiropas pašas likumi. Es aicinu Eiropu un arī pašu Austriju uz atklātām diskusijām par integrāciju,” sacīja Kimūns.

“Es esmu nobažījies par arvien pieaugošo ksenofobiju gan šeit, gan vēl tālāk. Visiem Eiropas līderiem ir jādzīvo un jāvada valstis pēc tiem principiem, kas allaž virzījuši šo kontinentu. Šķelšanās un cilvēku atstumšana ir drauds drošībai,” uzsvēra ANO līderis.

Austrijas parlaments ir nobalsojis par  jaunu un stingrāku patvēruma un imigrācijas likumu, kas ir līdzīgs, kā Ungārijā un tiek saukts par vienu no stingrākajiem visā Eiropas Savienībā. Jaunie nosacījumi ļauj valdībai izsludināt ārkārtas stāvokli, ja migrantu pieplūdums pēkšņi palielinātos, un dienesti tādā gadījumā vairumu patvēruma meklētāju drīkstētu atraidīt tieši pie robežas.

Jauno likumu kritizē cilvēktiesību aizstāvji, reliģiskie līderi un valdības opozīcijas partijas, bet iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka norādījis, ka Austrijai nav citas iespējas, kamēr "tik daudzas citas Eiropas Savienības dalībvalstis nedara savu darbu".

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns Vīnē uzsvēra arī jau maijā Turcijā, Stambulā gaidāmo Pasaules Humānās palīdzības samitu, kurš pievērsīsies 125 miljoniem cilvēku pasaulē, kuriem steidzami ir vajadzīga palīdzība. ANO līderis vērsās pie Austrijas, sakot, ka liek lielas cerības uz to, ņemot vērā Austrijas „atvērtības un solidaritātes tradīcijas”.

Taču pēdējā lakā Austrijas iekšpolitika būtiski mainās. Prezidenta vēlēšanās pirmo reizi vēsturē jau pirmajā kārtā visvairāk balsu ieguva galēji labējās Brīvības partijas  kandidāts Norberts Hofers. Un tās ir izmaiņas, kādas valsts nav pieredzējusi kopš Otrā pasaules kara. Austrija ir arī procesā ar žoga būvniecību uz Itālijas robežas, lai šķērsotu ceļu tiem imigrantiem un bēgļiem, kuri valstī nonāk no Itālijas puses, iepriekš braukuši laivās no Lībijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti