Airētāja Gulbe olimpiskās kvalifikācijas regatē iekļūst finālā

Airētāja Elza Gulbe pirmdien Šveices pilsētā Lucernā pusfināla braucienā nodrošināja dalību Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas regates finālā, liecina rīkotāju informācija. Finālā par olimpisko ceļazīmi cīnīsies arī Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure.

(papildināts ar Latvijas pārairu divnieka izstāšanos)
Gulbes un Pušpures pārstāvētajā pusfinālā ātrākā bija 2014.gada pasaules čempione jaunzēlandiete Emma Tviga, kura 2000 metru distances finišu sasniedza pēc septiņām minūtēm un 36,75 sekundēm. Pušpure bija otrā un no Tvigas atpalika 3,71 sekundi, savukārt Gulbe distancē airēja vēl 6,23 sekundes ilgāk, sešu dalībnieču konkurencē mērķa līniju šķērsoja trešā un pēdējā tika finālā.

Finālbraucienā otrdien tiesības startēt Rio nopelnīs četras ātrākās airētājas. Sākotnēji kvalifikācijas regatē vieninieču klasē bija paredzēts sadalīt trīs olimpiskās ceļazīmes, tomēr vēlāk rīkotāji pievienoja vēl vienu vakanci. Tādējādi uz Rio varēs posties divas trešdaļas fināla dalībnieču.

Pieticīgāk kvalifikācijas regatē startēja pārairu divnieks Dairis Adamaitis/Gints Zunde, kuri priekšbraucienā finišēja priekšpēdējie sešu laivu konkurencē un nonāca gandarījuma braucienā, kur palika pēdējie un finālā netika.

Jau ziņots, ka svētdien priekšsacīkstēs Gulbe savā braucienā finišēja otrā un uzreiz nodrošināja dalību pusfinālā. Eiropas olimpiskā kvalifikācijas regate, kur drīkstēs startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji, beigsies otrdien.

Pirmās ceļazīmes uz Rio dalīja jau pērn septembrī pasaules čempionātā Francijā, kur Gulbe ieguva 20.vietu. Tiesības startēt olimpiskajās spēlēs vieninieču klasē ieguva deviņas sportistes.

Maija sākumā 22 gadus vecā Gulbe izcīnīja sudraba medaļu Eiropas čempionātā, kur Pušpure kļuva par bronzas laureāti.