Kultūra
Rīgas Biržā - Somijas mūsdienu mākslas izstāde

Mākslas muzejs "Rīgas birža" turpina izstāžu ciklu „Ar septiņjūdžu zābakiem”, un 24.novembrī tur atklās Somijas mūsdienu mākslai veltītu izstādi. Tajā izraudzīti darbi no Somijas laikmetīgās mākslas muzeja "Kiasma" kolekcijas, kas sniedz ieskatu popārta virziena attīstībā un vēsta par sociāli aktuālām tēmām.

Ievas Ozoliņas filma saņēmusi balvu Amsterdamā

Trešdienas, 22. novembra vakarā, notikusi apbalvošanas ceremonija pasaulē nozīmīgākajā dokumentālo filmu festivālā IDFA Amsterdamā, un režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma “Dotais lielums: mana māte”, kas tapusi studijā “FA Filma” un atbalstīta Nacionālā kino centra konkursos, saņēmusi žūrijas balvu.

Balso par savu radio «Naba» fotokonkursa «15x15» simpātiju!

Noslēdzies ikgadējais radio "Naba" fotokonkurss par tēmu “Vilnis”. Pēc intensīva žūrijas darba noskaidroti 25 labākie darbi, kas piedalīsies ceļojošajā fotoizstādē “15x15”. Lai noskaidrotu skatītāju simpātiju, līdz 29. novembrim plkst. 23.59 portālā LSM norisinās īpašs skatītāju simpātijas balsojums.

Rokgrupa «CanZone» laiž klajā debijas albumu «High Time»

Mūzikas albums “High Time” reprezentē vairāku kaislīgu cilvēku radošās izpausmes, kuri uzdrošinās ticēt – šis ir tas, kas pasaulei ir jādzird. Pie klausītājiem nākot pa tiešo no "underground" roka skatuves, “CanZone” debijas albums iekļauj sevī desmit oriģināldziesmas, puse no kurām dziedātas grupas dalībnieku dzimtajā valodā, otra puse angļu valodā.

Laura Amantova džeza kvartets piedāvā savu pirmo video

Šī gada oktobrī nāca klajā pazīstamā un profesionāļu augsti novērtētā trombonista Laura Amantova džeza kvarteta pirmais albums "Šūpuļdziesma trombonam". Tagad tapis arī albuma skaņdarba "September In The Rain" video, kuru filmējis un montējis Ritvars Bluka. Video filmēts Denisa Paškeviča džeza mūzikas klubā Vecrīgā.

Klajā nāk grāmata par Johanu Heinrihu Baumani

Johans Heinrihs Baumanis ir viens no zināmākajiem gleznotājiem Latvijas mākslas vēsturē. Līdz šim nav bijuši apjomīgi pētījumi ne par Baumani, ne mākslu Latvijas teritorijā pirms vairāk nekā 200 gadiem. Šajās dienās pie lasītājiem nonāk mākslas vēsturnieces Edvardas Šmites un literatūrzinātnieka Paula Daijas kopdarbs, ar kuru šīs nepilnības tiek labotas. Grāmatas atvēršana notiek laikā, kad Edvarda Šmite svin apaļu jubileju.

LTV žurnāliste Maija Amoliņa saņem Cicerona balvu

22.novembrī svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijā pasniegtas Cicerona balvas, kuru mērķis ir novērtēt labas profesionālās komunikācijas nozīmi. Mediju jomā balvu saņēmusi Latvijas Televīzijas žurnāliste Maija Amoliņa par kvalitatīvu sniegumu mūzikas žurnālistikā.

Rīgas Doma meiteņu koris «Tiara» atzīmēs 20 gadu jubileju

2. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā 20. jubileju atzīmēs Rīgas Doma meiteņu koris „Tiara”. Saviem klausītājiem Rīgas Doma meiteņu koris „Tiara” un diriģente Aira Birziņa dāvinās krāšņu un muzikāli spilgtu koncertu, kurā līdzās mūsdienu latviešu komponistu kormūzikai, tostarp pirmatskaņojumiem, tiks atskaņoti skaņdarbi, kuriem bijusi nozīmīga loma kora līdzšinējā darbībā.

«Collegium Musicum Riga» atskaņos rekonstruētos Baha instrumentālos koncertus

Pirmajā Adventes svētdienā, 3. decembrī, plkst. 20.00 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā baroka orķestris „Collegium Musicum Riga” un tā diriģents Māris Kupčs atskaņos J. S. Baha instrumentālo koncertu rekonstrukcijas. Baroka lielmeistaram veltītajā vakarā izskanēs koncerts baroka vijolei (BWV 1052R), dubultkoncerts baroka obojai un vijolei (BWV 1060R), kā arī koncerts obojai „d’amore” (BWV 1055R).

Iznākusi piektā «Millennium» sērijas grāmata

Pēc rakstnieka Stīga Lārsona nāves „Millennium” sērija uz kādu laiku aprāvās, taču vēlme lasīt jaunus darbus par Līsbetu Salanderi un Mīkaelu Blumkvistu mudināja izdevējus rast iespēju izcilo romānu sēriju turpināt. Tika meklēts (un atrasts) Lārsona cienīgs pēctecis. Par tādu kļuva žurnālists un rakstnieks Dāvids Lāgerkrancs. Viņa pirmais darbs „Millennium” sērijā bija “Meitene zirnekļa tīklā”, bet tikko arī latviešu valodā ir kļuvis pieejams nākamais sērijas romāns “Meitene, kas meklēja savu ēnu”.

Iznāk Liepājas grupas «Zari» pirmais albums «Sazaroti»

Klajā nāk folktronikas grupas „Zari” pirmais albums „Sazaroti”, kurā dzirdamas 12 latviešu tautasdziesmas elektroniskās skaņās. Albuma  ieskandināšana notiks 25.novembrī plkst. 18.00 Liepājas kultūras namā “Wiktorija”, Graudu ielā 36/38, Liepājā.

Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Vairu Vīķi-Freibergu

Otrdien, 28. novembrī, Latvijas Televīzija saviem skatītājiem plkst.21.15 LTV1 ēterā piedāvās pirmizrādi - dokumentālo filmu “Vienmēr prezidente”. Tas ir stāsts par Valsts prezidenti (1999-2007) Vairu Vīķi-Freibergu, kura 1.decembrī svinēs savu 80.dzimšanas dienu.

Koris «Maska» aicina uz «ZieMASKAsvētkiem» ar Vestardu Šimku

23.decembrī plkst. 19.00 Rīgas Doma baznīcā Babītes novada jauktais koris “Maska” jau tradicionāli aicina visus rīdziniekus un Rīgas viesus uz svētku koncertu. Šogad korim izveidojusies īpaša sadarbība ar Vestardu Šimku, kurš korim uzrakstījis jaundarbu "Sol".

Tehno opera «Spazio Bar» - neparasts muzikāls piedzīvojums

Visai neparasts muzikāls piedzīvojums gaidāms sestdien un svētdien, 25. un 26.novembrī, un tās būs tehno operas „Spazio Bar” pirmizrādes, ko varēs noskatīties bijušās tekstilrūpnīcas „Boļševička” teritorijā. Tehno operas mūzikas autori ir Platons Buravickis un Leo Līcis, un tā veidota kā izteikts starpžanru projekts – akadēmiskā mūzika tajā mijas ar tehno skanējumu, klasiski izglītoti mūziķi tajā uzstājas kopā ar andergraunda pārstāvjiem un dziesminiekiem.

Filmas «Meklētāji» režisors: Filma ir aisberga redzamā daļa

Režisora Didža Eglīša filma “Meklētāji”, kas LTV1 skatāma 22.novembrī plkst. 20, vēsta par brīvprātīgo organizācijas bezvests.lv biedriem, kuri savā brīvajā laikā organizē visdažādākā līmeņa bez vēsts pazudušu cilvēku meklēšanas akcijas un apmācības. Meklējot bez vēsts pazudušos, varoņi var ne tikai sniegt atbalstu un palīdzēt līdzcilvēkiem šķietami bezcerīgos vai traģiskos brīžos, bet arī atrast sevi – savu misiju un vietu zem šīs saules. Kā intervijā atzīst režisors, filma ir aisberga redzamā daļa.

Jūrkalnē atklās «Vētru muzeju»

1. decembrī Jūrkalnes tautas nama otrajā stāvā atklās Latvijas zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīciju "Vētru muzejs". Svinīgajā pasākumā piedalīsies ekspozīcijas veidotāji, arī Zemūdens arheoloģijas centra pārstāvji un biedrības "Zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma asociācija" aktīvisti.

Gaismas pilī notiks Kultūras akadēmijas studentu filmu skate

Ceturtdien, 23. novembrī, plkst. 17.30 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) publikai piedāvā jaunāko LKA Nacionālās filmu skolas studentu īsfilmu izlasi “NFS pirmā parāde”. Filmu skate norisināsies LNB Ziedoņa zālē, ieeja ikvienam interesentam – bez maksas.

Galerijas