Kultūra
Oļega Fiļa muiža un Bīrona-Ulmaņa pils

Raidījuma „Adreses” šā gada sezonas noslēguma sērijai esam sagatavojuši divus īpaši vērienīgus stāstus – par lielāko Latvijas muižu un lielāko Latvijas pili. Sērijas tēma – mantojums. Ne tikai arhitektoniskā, bet arī nācijas psiholoģiskā izpratnē – ko nozīmē apgūt un uzturēt seno aristokrātu dzimtu mantojumu, kas mums, latviešiem, nekad iepriekš nav piederējis? 

Notiks Augusta Dombrovska 9. jauno mūziķu konkurss

No 26. novembra līdz 3. decembrim Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un Augusta Dombrovska mūzikas skolā, notiks Augusta Dombrovska 9. starptautiskais jauno izpildītājmākslinieku konkurss vijolniekiem, altistiem un čellistiem.

«Pasaules lielākā koncertzāle» - Eiroradio tīkls svin 50.jubileju

Tā ir pasaules lielākā koncertzāle – tā par Eiroradio projektu saka Eiropas Raidorganizāciju apvienība, kuras radītais radio sadarbības tīkls koncertierakstu apmaiņai pēc divām dienām svinēs pusgadsimta jubileju. Tajā virtuāli varēs būt klāt arī Latvijas Radio klausītāji, kuri jau 24 gadus var baudīt ierakstus no dažādām pasaules koncertzālēm, kurus Latvijas Radio pats saviem spēkiem nevarētu veikt. 

Koris «Medicus» gatavojas 50.jubilejas svinībām

Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” šogad svin 50 gadu jubileju. Koris “Medicus” dibināts kā Rēzeknes rajona Centrālās slimnīcas medicīnas darbinieču koris. Šobrīd korī dzied dažādu profesiju pārstāves gan ar, gan bez muzikālās izglītības. Neraugoties uz to, koris savu profesionalitāti apliecinājis dažāda mēroga konkursos arī ārpus Latvijas. 25.novembra pēcpusdienā Rēzeknē izskanēs kora 50 gadu jubilejas koncerts.

Sākas Baltijas simfoniskais festivāls

Lielajā ģildē 25.novembra vakarā atklās Baltijas simfonisko festivālu – tradīciju, ko pērn ar koncertiem Rīgā, Tallinā un Viļņā atjaunoja visu trīs Baltijas valstu nacionālie simfoniskie orķestri.

Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņs «Ziemassvētku festivāls»

No 15. decembra līdz 7. janvārim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņs "Ziemassvētku festivāls". Desmit muzikāli daudzveidīgos koncertos tiksimies ar vokālo grupu “Latvian Voices”, Rīgas Doma zēnu kori un ģitāristu Kasparu Zemīti, izcilo pianistu Vestardu Šimku, Latvijas Radio kori, “Sinfonietta Rīga” un citiem māksliniekiem. Programmā paredzēti arī īpaši koncerti bērniem un krāšņs Vecgada koncerts. Festivāla īpašie viesi – vokālā grupa “The Queen’s Six” no Lielbritānijas.

Mariss Jansons godalgots ar britu Karaliskās filharmonijas zelta ordeni

24.novembrī Londonā latviešu diriģentam Marisam Jansonam tika piešķirta britu visprestižākā klasiskās mūzikas balva - Lielbritānijas Karaliskās Filharmonijas biedrības zelta ordenis. Ordenis tiek piešķirts jau kopš 19. gadsimta mūziķiem no visas pasaules - neatkarīgi no nacionalitātes. Mariss Jansons ir 104. zelta ordeņa saņēmējs. Starp tiem ir arī, piemēram, Johaness Brāmss un Igors Stravinskis. 74 gadus vecais latviešu diriģents tiek uzskatīts par vienu no pasaules slavenākajiem diriģentiem, ir daudzu prestižu balvu laureāts, tostarp, saņēmis arī „Grammy” balvu par labāko orķestra sniegumu.

Ināras Kolmanes filma «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS» startē Francijas TV

Režisore Ināra Kolmane pabeigusi darbu pie dokumentālās filmas “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” - Latvijas, Francijas un Ukrainas kopražojuma, kas 29. novembrī piedzīvos TV pirmizrādi franču valodā Francijas televīzijas kanālā “Histoire”. Decembrī filma tiks demonstrēta Šveices RTS un Beļģijas RTBF televīzijas kanālos, bet pirmizrāde Latvijā paredzēta 2018.gadā.

Mistisko skaņu un tēlu koncerts «Kosmiskā balāde»

24.novembrī plkst.19 "Ave Sol" zālē ar mistisko skaņu un tēlu koncertu "Kosmiskā balāde" uzstāsies skaņas terapeiti Alīcija, Ričards, Lukass un Bartoks Eiliakas (Lietuva). Koncertu papildinās igauņu meistara Aleksandra Bahmana autordarbs - vizuālās projekcijas.

Dziesminieki koncertēs Rīgas baznīcās

Tuvojoties gada nogalei un Ziemassvētkiem, Austras biedrība aicina uz Adventes mūzikas svētkiem - latviešu dziesminieku koncertiem Rīgas baznīcās. Svētki norisināsies jau sesto reizi, ik gadu pateicoties plašam klausītāju lokam. No 3. līdz 24. decembrim notiks septiņi koncerti, kuros siltas svētku sajūtas dziesmās radīs dziesminieki - Ieva Akuratere, Goran Gora, Silvija Silava, Anta Eņģele, Laine Ligere-Stengrevica un Haralds Sīmanis.

Rēzeknes sieviešu koris «Medicus» svin 50.jubileju

25. novembrī plkst. 16.00 Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” aicina uz 50 gadu jubilejas koncertu “Daudz laimes!” Rēzeknes Kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3). Koncerta īpašie viesi – postfolkloras grupa “Rikši”.

«Balta» un «Gaudeamus» ieskandinās otro Adventi

Sestdien, 9. decembrī, plkst. 19.00, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, Jāņa ielā 7, kopīgā muzikālā priekšnesumā piedalīsies Latvijas Universitātes sieviešu koris „Balta” un Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris „Gaudeamus”, turpinot pirms vairākiem gadiem aizsākto tradīciju Adventes laikā klausītājiem piedāvāt Rīgā mazāk dzirdētu mūziku ievērojama kopkora sniegumā. Šis jau būs otrais abu koru kopdarbs pēc četru gadu pārtraukuma, kad kopā tika atskaņota Antonio Vivaldi „Gloria”.

Rīgas Krievu teātrī - izrāde «1900. Leģenda par pianistu»

“Mūzika neeksistēja, kad viņš nespēlēja, mūzika izgaisa, kad viņš aizgāja no klavierēm,” šos vārdus Rīgas Krievu teātra iestudējumā “1900. Leģenda par pianistu” saka aktieris Maksims Busels. Darba autors Alesandro Bariko devis lielisku iespēju diviem cilvēkiem – aktierim Maksimam Buselam un pianistam Uldim Marhilevičam izstāstīt stāstu par puiku vārdā 1900, kurš kļuva par izcilu pianistu un dzīvoja tikai uz kuģa. Izrādes "1900. Leģenda par pianistu" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvos 23.novembrī.

Galerijas