Kultūra
Eposa «Lāčplēsis» tulkojums spāniski - pusotra gada darbs
„Ilgāku laiku dzīvojot Latvijā, par atslēgu uz latviešu kultūru man kļuva eposs „Lāčplēsis”” – atzīst spāņu literāts Migels Anhels Peress Sančess, kurš tagad „Lāčplēsi” iztulkojis arī spāņu valodā. Tulkošanas darbs tulkotājam prasījis pusotru gadu. Tas ir pirmais latviešu klasikas darbs, kas tulkots spāniski un tādējādi padarīts pieejams ļoti plašajai spāniski runājošajai pasaulei. Izdevums ir bilingvāls un to papildina arī komentāri un latviešu īpašvārdu skaidrojumi spāņu valodā, piemēram, kas ir Staburags, Daugava, Burtnieks un vēl citi latviešiem nozīmīgi vārdi, kas spāņiem ir nesaprotami.
Jauno mākslinieku pop-up galerijā «Ikrs» šobrīd apskatāmi jau 400 darbi
Devīto reizi durvis vērusi jauno mākslinieku pop-up galerija „Ikrs”. Šajā galerijā var apskatīt un iegādāties Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu un absolventu darbus. Šobrīd galerijā redzami vismaz 400 darbu, ko veidojuši aptuveni 40 jaunie mākslinieki. Drīzumā pieejamo mākslas darbu skaits vēl palielināsies.  
Skatuves gaitas sāk «Mazais ganiņš»
Latviešu mākslinieka un dzejnieka Alberta Kronenberga 130. jubilejas gadā Latvijas Nacionālajā teātrī skatuves gaitas sācis viņa populārākais grāmatu varonis “Mazais ganiņš”. Ar šo iestudējumu Nacionālajā teātrī debitē režisors Jānis Znotiņš, kurš “Mazā ganiņa” piedzīvojumu uzburšanai izticis tikpat kā bez dekorācijām un aktīvi izrādē iesaista arī skatītājus.
Lauris Valters piedāvā Ziemassvētku noskaņu kompozīciju «Zīlīte»
Dziedātājs, komponists Lauris Valters jau kopš bērnības rūpējies par putniem ziemā un, kad ārā valda liels sals, sniegs, pabaro mazos, spārnotos draugus, tajā skaitā arī zīlītes. Un tieši šajā ziemā Lauris nolēmis ierakstīt jauku Ziemassvētku noskaņu kompozīciju “Zīlīte”. Dziesmas mūzikas autors ir Laura tēvs Egons Valters, kurš kompozīcijai izmantojis dzejnieka Laimoņa Vāczemnieka vārdus.
Kino centrs: Par simtgades filmām rekordliela skatītāju interese
2017. gadā pirmizrādi piedzīvojušas trīs no 16 filmām, kas top kā īpaša Latvijas filmu nozares dāvana valsts iedzīvotājiem Nacionālā kino centra filmu programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”; pārējās 13 filmas vēl top un sasniegs savus skatītājus 2018. gadā. Divas nedēļas pēc trešās simtgades pirmizrādes apkopota informācija par filmu līdzšinējām gaitām, apliecinot, ka skatītāji šo programmu uzņem ar lielu interesi un atsaucību, informē Nacionālā kino centra programmas „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” koordinatore Zanda Dūdiņa.
Arhitektūras muzejā izstādīs jauno dizaineru darbus
No 8. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim Latvijas Arhitektūras muzejā notiks izstāde “3 no 11”, kas iepazīstinās ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas trīs dažādu nodaļu diplomdarbiem un tikko radītiem kursa darbiem.      
Dzīve pirms interneta: Attiecības ar «Moskvich-407»
Izstādē „Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" Andrejs Strokins piedāvā viņa rokās nonākušu diapozitīvu arhīvu, caur kuru var ielūkoties kādas ģimenes un tās draugu loka dzīvē. Daļā no ģimenes ainām prominenti klātesošas ir attiecības ar automašīnu “Moskvich-407”.
Maksima Risanova albums izpelnījies «The Gramophone» kritiķu atzinību
Vijolnieka Maksima Risanova albums “In Schubert’s company”, kas ierakstīts kopā ar "Sinfonietta Rīga", izpelnījies ietekmīgā britu klasiskās mūzikas mēnešraksta „The Gramophone” „Critics Choice 2017” balvu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” pavēstīja „Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē, kurš strādāja pie albuma ieraksta arī kā skaņu režisors.
Muzikāls ceļojums Maskata mūzikā

20.decembrī apaļu jubileju svinēs viens no spilgtākajiem mūsdienu komponistiem Arturs Maskats. Viņa mūzikai un personībai būs veltīts jaunais koncertuzvedums „Maskats”, kas ceturtdien, 7.decembrī, piedzīvos pirmizrādi mūzikas namā „Daile”. To veido Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, režisore Māra Ķimele un scenogrāfe Austra Hauks. Uzvedums veidots kā muzikāls ceļojums, kura pieturas būs nozīmīgākie komponista dzīves notikumi.

Brukna nav simtprocentīga dvēseļu dziedinātava. Intervija ar filmas «Ģimene» režisoru
Režisoram Varim Piņķim filma "Ģimene" ir debija dokumentālajā kino (filma skatāma LTV1 6.decembrī plkst. 20). Ciklā “Latvijas kods. Latvija šodien” tapusī filma stāsta par cerību un iespēju, par vēlmi kļūt labākiem. "Bruknas ģimene" saskaras ar reāliem izaicinājumiem - kāds te nokļuvis, bēgot no alkohola atkarības, cits no narkotikām vai azartspēlēm, kāds cits, bēgot no nespējas dzīvot. Šis ir dzīvs stāsts par melnzemi un debesīm - par vēlmi būt dzīvam un īstam, taču, kā atzīst filmas režisors, Brukna nav simtprocentīga dvēseļu dziedinātava.
Rīgas centrs UNESCO sarakstā jau 20 gadus – muļķības vairs nepieļauj
Šodien, 6.decembrī, aprit tieši 20 gadu, kopš Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tas gan devis starptautisku ievērību un piesaistījis lielāku tūristu uzmanību, gan uzlicis nopietnus pienākumus, kā gādāt par pilsētas vēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstību.
Sākas «Prozas lasījumi»
Zirgu ielas koncertzālē 5.decembra vakarā sākusies ikgadējo "Prozas lasījumu" nedēļa. Tās laikā katru vakaru dažādās Rīgas vietās rakstnieki desmit minūšu ilgā lasījumā iepazīstinās publiku ar savu jaunāko veikumu, kas vēl nav publicēts. Parasti tekstu pirmizrādi vērtē žūrija, un uzvarētājs dodas uz kādu no rakstnieku rezidencēm ārvalstīs. Bet šis, Andreja Upīša 140. jubilejas gads, ir izņēmums – autori un klausītāji vienkārši baudīs prozu.
Rīgā mirdz Eiropas baleta zvaigznes

4.decembra vakarā Latvijas Nacionālajā operā baleta mākslas cienītājus priecēja piecu Eiropas teātru baleta zvaigznes. Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonda rīkotajā “Eiropas baleta galā koncertā” klasiskā baleta pamatlicēja Mariusa Petipā horeogrāfija mijās ar laikmetīgās dejas spilgtākajiem piemēriem, un līdzās ārzemju baleta zvaigznēm uzstājās arī pašmāju jaunie talanti.

Dānijas filmu dienās – trīs Larsa fon Trīra filmas

Turpinot “Kino galerijas” 25 gadu jubilejas svinības, kinoteātris “K.Suns” 10., 11. un 12. decembrī sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu piedāvā noskatīties trīs izcilā dāņu režisora Larsa fon Trīra autordarbus, retrospektīvi iezīmējot kinoteātra radošo darbību teju trīs desmitgažu garumā.

Dzīve pirms interneta: Erotomāna dienasgrāmata

Izstādē „Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" skatāmā erotomāna dienasgrāmata ir spilgta liecība par kāda vīrieša un sievietes intīmajām attiecībām laikā, kad feminisma kustība uzsāk būtiskas sociālās pārmaiņas.

Sigvards Kļava: Maskats ir ideālo lietu meklētājs

“Artura Maskata mūzikā mani visvairāk piesaista līdz galam neizpaustās, neizteiktās ilgas, tās tik ļoti magnetizē pie Artūra mūzikas, un viņa muzikālā stīga iespaido arī mani,” savu radošo sasaisti ar komponistu Arturu Maskatu raksturo Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava. 7.decembrī mūzikas namā „Daile” izskanēs komponista Artura Maskata jubilejas programma.

Laikmetīgās rotas izgaismo ziemu galerijā «Putti»

Gaidot Ziemassvētkus, galerijā “Putti” iekārtota laikmetīgo rotu izstāde ar siltu devīzi “Sirdspuksti ziemas dūraiņos”. Vācijas, Turcijas, Japānas, Igaunijas un Latvijas rotu mākslinieku atšķirīgos darbus vieno mirdzums un vakarīgo gaismu atspulgs.

Noskaidroti Augusta Dombrovska konkursa laureāti

Ik pēc trīs gadiem Rīgā leģendārā mecenāta un vijoļmeistara Augusta Dombrovska vārdā nosauktā starptautiskā konkursā tiek noskaidroti labākie jaunie altisti, čellisti un vijolnieki. Šogad konkursam aprit 20 gadi, un tas turpina piesaistīt dalībniekus no jaunām valstīm. Šogad kopskaitā tas pulcējis teju 40 dalībniekus no 12 valstīm, un laureātiem 3.decembrī bija iespēja piepildīt vienu no lielākajiem šī brīža sapņiem – uzstāties kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Galerijas