Kultūra
«Fonoklubs» astoto gadu rīko «Nekvalitatīvās mūzikas nakti»
Jau astoto gadu pēc kārtas “Fonoklubs” rīkos pasākumu ar nosaukumu “Nekvalitatīvās mūzikas nakts”, kas 6. janvārī gan uz skatuves, gan pie tās pulcēs humora un pašironijas cienītājus. Nu jau tradicionāli tiek izziņota arī pieteikšanās atlase grupām, kas vēlas piedalīties kolorītajā vakarā.
Liepājas simfoniskais orķestris aicina uz dzirkstošu gada izskaņas koncertu
23. decembrī, pašā Ziemassvētku priekšvakarā, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar maestro Gintaru Rinkeviču aicina uz gada izskaņas koncertu, kurā kopā ar solistiem Margaritu Vilsoni un Mihailu Čuļpajevu būs iespēja baudīt pazīstamas operu un operešu ārijas un duetus.
Mākslas akadēmijas tēlniekiem top jaunas telpas Avotu ielā
Pirmdien, 11. decembrī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoru Kristapu Zariņu, prorektoru Andri Vītoliņu un profesoru Alekseju Naumovu apsekoja remontdarbu gaitu LMA topošajās telpas Avotu ielā 36a.
Latvijas Radio bigbends uzstāsies ASV prestižākajās koncertzālēs
Latvijas Radio bigbends 2018. gada janvārī dosies uz ASV, lai sniegtu koncertus divās pasaulslavenās pasaules džeza mūzikas koncertvietās – Ņujorkas Linkolna centrā “Dizzy’s Club Coca Cola” 8. janvārī un Vašingtonā Kenedija centrā (The Kennedy Center For Performing Arts) 10. janvārī. Koncerti norisinās Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.
Grupa «Very Cool People» izdevusi vinila plati
Atraktīvākā Baltijas džezfanka grupa “Very Cool People” laidusi klajā jaunāko albumu “Heya Some Kind Of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas” vinila formātā.
«Latvian Voices»: Lai iemantotu prieku, vispirms ir jāiepazīst skumjas
Lai iemantotu prieku, vispirms ir jāiepazīst skumjas – tā uzskata vokālās grupas „Latvian Voices” dalībnieces. Šī atziņa caurvij arī viņu jauno mūzikas albumu „Mazie, skumjie ziemas svētki”, kas nesen nācis klajā un šonedēļ sāks skanēt koncertos. Ziemassvētki grupai ir īpašs laiks arī tādēļ, ka ar tiem saistīta „Latvian Voices” piedzimšana.
Islandes skaņas piepilda «Lielo dzintaru»
Aizvadītās nedēļas nogale Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ritēja svešāda skaistuma pasaulē – krāšņu ieskatu tālās ziemeļu salas Islandes mūzikā mums bija atveduši vairāki pasaules līmeņa islandiešu mūziķi. Četru koncertu programmu veidoja virtuozais un filosofiski dziļdomīgais islandiešu pianists Vikingurs Oulafsons. 10.decembrī viņa sniegumā islandiskums sabalsojās ar amerikāņu minimālismu – Vikingurs spēlēja šā gada jubilāru Filipu Glāsu. 
«Galerijā Centrs» notiks Kultūras koledžas studentu dizaina un modes skate
13. decembrī plkst. 19.30 „Galerijā Centrs” norisināsies Latvijas Kultūras koledžas studentu dizaina un modes skate „Meringue”, kas tiek rīkota sadarbībā ar modes mākslinieku Dāvidu. Skatē varēs redzēt modes menedžmenta studentu veidotās tērpu kolekcijas, dizaina menedžmenta studentu radīto produktu pieteikumus, kā arī paša Dāvida kolekciju "pavasaris/vasara 2018".
Jānim Lūsēnam jauna dziesma «Ziemassvētku zvaigzne» un video
Jaunā dziesma ”Ziemassvētku zvaigzne” pirmo reizi publikai izskanēs jau šo sestdien, 16. decembrī, Rīgā, Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā koncertā “Ir klusa nakts” solistu Ingus Pētersona, Dināras Rudānes un divu talantīgu bērnu - Elizabetes Lukaševičas un Kristiana Jasinska - sniegumā.
Prezentēs albumu «Lūcija Garūta. Klaviermūzika»
Izcilais latviešu pianists Reinis Zariņš, Liepājas simfoniskais orķestris un diriģents Atvars Lakstīgala aicina uz „Skani” jaunā albuma “Lūcija Garūta. Klaviermūzika” prezentāciju, kas notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas jumta korē 20.decembrī pl. 12.00. Ieeja brīva.
Henrietas Verhoustinskas 5 kultūras un izklaides ieteikumi šai nedēļai
Šī nedēļa kultūrā mūs sagaidīja ar sēru vēsti - 10. decembrī mūžībā devās režisors Kārlis Auškāps. 12. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde rūķu spēlēm divās daļās “Niķa un Riķa stiķi”, kas kļuvusi par režisora pēdējo izrādi. Vēl svētku drūzmā nepalaidiet garām Rīgas cirka jaunās sezonas izrādes, kā arī citus kultūras notikumus, ko šonedēļ iesaka teātra kritiķe, "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāve Henrieta Verhoustinska.
Dzīve pirms interneta: Boriss Lurje saka NĒ
1964. gads. Nonākot nozīmes un esības nulles punktā, kustība turpinās. Popārtisti uzšķērž abstrakciju, prom no stīviem priekšstatiem par augsto mākslu, prom no raizēm par morāli un vēsturi. Viņi ir desmitgades slavenības un zvaigznes. Boriss Lurje saka NĒ. Ņujorkas Īstvilidžā ar domubiedriem dibina kustību “NO!art”. Pret liekulību, pret to, ka "kokakolas popārts saplūst ar dizainu un komerciju visapkārt". “NO!art” velk laukā visu to, ko popārts piedāvā aizmirst. Atsedz hipiju paaudzes apakšstraumes – vardarbību, perverso, holokaustu kā cilvēces zemāko punktu. Bez nonākšanas starmešu gaismā konsekventi saka NĒ.
«kim?» noslēdz gadu ar Kevina Bīslija un Roberta Narkus izstāžu ciklu
Laikmetīgās mākslas centrs „kim?” noslēgs 2017.gadu ar amerikāņu mākslinieka Kevina Bīslija pirmo personālizstādi Eiropā “Novilkumi” un lietuviešu mākslinieka Roberta Narkus režisēto kabarē “Viesis”. Izstāžu cikla atklāšana notiks 15. decembrī plkst. 19.00. Savukāt plkst. 20.00 Roberts Narkus lasīs lekciju “Kur ir manas iešļūcenes?”.
«Mansards» uzsāk Māra Čaklā rakstu izdošanu
Apgāds “Mansards” uzsācis dzejnieka un publicista Māra Čaklā Rakstu izdošanu. 1. sējuma atvēršanas svētki notiks trešdien, 13. decembrī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā.
Šoriņš iestudējis komēdiju «Reiz jaungada naktī...»
Turpinot padomju komēdiju klasikas iestudējumu sēriju teātra klubā “Austrumu robeža”, Voldemārs Šoriņš izraudzījies Emīla Braginska un Eldara Rjazanova 1969.gadā rakstīto lugu “Vieglu garu! vai reiz jaungada naktī...”. Izrādei dots nosaukums "Reiz Jaungada naktī..." un tās pirmizrāde notiks 14.decembrī plkst. 19.
Gaismas pilī notiks Lūcijai Garūtai veltīts koncerts
Otrdien, 12.decembrī, vakarā – Lūcijas dienas ieskaņā – Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks izcilajai komponistei Lūcijai Garūtai veltīts koncerts, kas būs viņas 115. jubilejas gada skaists noslēguma akords.
Dzīve pirms interneta: «Rentgenizdata» plates
Brīdis, pirms lenšu magnetofoni piešķir mūzikas plūsmai citu pulsācijas jaudu. Kontrkultūrai piederīgo lokā, starp spekulantiem un pagrīdes izgudrotājiem izplatās atklājums: rentgena attēli, kas krājas slimnīcu arhīvos, ir piemēroti mūzikas celiņa iegriešanai.
Teātra Zelta fondā uzņems Solveigu Raju un Silviju Biteri
Teātra darbinieku savienība fondu izveidoja pirms 10 gadiem, un tajā uzņem skatuves māksliniekus, kas devuši īpašu ieguldījumu teātra nozarē. Fondā šobrīd ir 15 vecmeistari, un svētdien, 10.decembrī, viņiem piepulcēsies vēl divas mākslinieces – Nacionālās operas soliste Solveiga Raja un Latvijas Leļļu teātra aktrise Silvija Bitere.
Galerijas