Kultūra
Dizains un athitektūra
«Putti» galerijā krāšņu rotu izstāde «Vasaras simfonija cīruļa sirdī»

„Vasaras simfonija cīruļa sirdī” – tik poētisks un tēlains nosaukums dots laikmetīgo rotu izstādei, kas no ceturtdienas būs apskatāma mākslas galerijā „Putti”. Tajā piedalās rotu mākslinieki no deviņām valstīm, katrs piedāvājot savas izjūtas par vasaru. Kā redzams – vienu iedvesmo ziedi, otru – Sahāras smiltis, bet citu – kukaiņu pasaule. Rotas ir tematiski dažādas – romantiskas, filozofiskas, arī ironiskas.

Rīgā viesojas dāņu arhitektūras un pilsētplānošanas grands Jans Gēls

20.jūnijā plkst. 17.30 Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas telpās, Lāčplēša ielā 55 atklās izcilā dāņu pilsētplānotāja Jana Gēla (Jan Gehl) izstādi “Mainot domāšanas veidus”, kas veidota, godinot cienījamo meistaru 80 gadu jubilejā. Uz izstādes atklāšanu ieradīsies arī pats Gēls.

Literatūra
Kino, foto un TV
Teātris un deja
«Spēlmaņu nakts» žūrija: Šogad teātri ir līdzvērtīgi «spēlētāji»

Ja pagājušā gada "Spēlmaņu nakts" nominācijās atspoguļojās nepārprotami līderi, kā Nacionālais teātris ar 33 nominācijām, tad šogad teātri bijuši daudz līdzvērtīgāki spēlētāji. Tomēr par savu lielo un patīkamo pārsteigumu žūrijas pārstāvji sauc Daugavpils teātri. Kā atzīst teātra kritiķe Silvija Radzobe, Daugavpils teātra vadītājam Oļegam Šapošņikovam izdevies īstenot to, ko pirms 25 gadiem bija iecerējis Pēteris Krilovs, bet kas viņam toreiz neizdevās.

Māksla
Jelgavas mākslinieki pulcējas plenērā Platonē

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 30.jūnija līdz 30.augustam būs skatāma Jelgavas mākslinieku plenēra izstāde „Tepat Platonē”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem norisināsies 30.jūnijā pulksten 16 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, bet pats plenērs notiks trīs dienas pēc Jāņiem.

Aizputē āboli arī uz mājas sienas

Aizputē blakus mākslinieku rezidenču centram „Serde” top liels sienas gleznojumus, kur redzami zālē sakrituši āboli. Aizputē ieradies arī kāds filmu industrijas scenogrāfs no Kanādas, kurš iesaistījies šīs idejas īstenošanā. Tas būs pirmais šāds sienas gleznojums Aizputē, kas atspoguļos vienu no mazpilsētas vērtībām – ābeļdārzus un ābolus. Kā zināms, Aizputē katru gadu rudenī notiek mākslas un amatniecības gadatirgus „Āboļošana”, kas vienlaikus ir sezonas noslēgums rezidencē.

Mūzika
Kultūrpolitika
Top unikāla muzeju kopizstāde «Latvijas gadsimts»

Unikāla izstāde, veltīta valsts simtgadei, šobrīd top Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tās veidošanā piedalās vairāk nekā 60 muzeji no visiem Latvijas novadiem, katrs piedāvājot īpašas savu krājumu bagātības. Izstādes nosaukums ir „Latvijas gadsimts”, un tā iecerēta kā ļoti daudzveidīgs stāsts par Latvijas dzīvi simts gadu periodā, sākot no 19.gadsimta vidus līdz 2004. gadam, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES). Šobrīd noslēdzies izstādes izveides pirmais posms.

Galerijas