Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Ziemeļvalstu dziesmu svētku dalībnieki uzstāsies Latvijas novados

Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku dalībnieki sestdien, 27.jūnijā, dosies uz Latvijas novadiem, lai sniegtu solo koncertus un satiktos ar vietējiem koriem un klausītājiem Siguldā, Cēsīs, Tukumā, Jūrmalā, Ogrē un Bauskā. Piemēram, Siguldas baznīcā vienos dienā dziedās jaunais un ambiciozais Helsinku kamerkoris "Ahjo Ensemble", Tukuma Svētās Trīsvienības baznīcā varēs dzirdēt Orhūsas kamerkori no Dānijas, bet Cēsu Svētā Jāņa baznīcā - spēcīgo Tartu Universitātes kamerkori no Igaunijas.

Ziemeļvalstu dziesmu svētku diriģents: Latvieši prot uzņemt viesus

Rīga jau atkal kļuvusi par koru galvaspilsētu - ir sākušies astotie Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki. Daudziem tie varbūt ir mazāk pazīstami par Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem vai skolu jaunatnes dziesmu svētkiem, kas sāksies jau pēc divām nedēļām, jo, atšķirībā no tiem, Ziemeļvalstu dziesmu svētki Latvijā nav notikuši 20 gadus. Saskaņā ar tradīciju tie ceļojuši pa visām dalībvalstīm, līdz šogad atgriezušies svētku idejas dzimtenē.

Koncerts «Esi sveicināta, Saule!» ieskandina Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus

Jau vēstīts, ka Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus atklāj 25.jūnijā Vērmaņdārzā, bet jau plkst.19.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiek īpašs koncerts “Esi sveicināta, Saule!” par godu diriģenta Imanta Kokara piemiņai. Tajā uzstājas arī īpašais diriģentu kopkoris. Šo koncertu ceturtdien plkst. 22.10  rādīs LTV 1 kanālā. Pirms tam piedāvājam ieskatu koncerta mēģinājumā.

Īpašā koncertā godina Imantu Kokaru kā Ziemeļvalstu dziesmu svētku idejas autoru

Rīgā ceturtdienas vakarā sāksies astotie Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki, kas savā dzimtenē atgriezīsies pēc 20 gadu pārtraukuma. Dzimtenē tāpēc, ka svētku ideja pieder leģendārajam diriģentam Imantam Kokaram. Deviņdesmito gadu sākumā bez interneta un angļu valodas zināšanām viņam izdevās iedibināt tradīciju kopā pulcēt Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, lai izkoptu Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu bez pavadījuma, kas ārpus Baltijas valstīm daudziem koriem bija pilnīgs jaunums.

Rēzeknē ieskandina Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus

Rēzeknē ieskandināti jūnija nogalē gaidāmie 8. Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētki, kuri pulcēs ap 8000 koristu, dejotāju un pūtēju orķestru dalībnieku. Svētku ideja pirms 20 gadiem radās diriģentam Imantam Kokaram, un tādēļ šķiet likumsakarīgi, ka svētku ieskandināšanas koncerts Rēzeknes koncertzālē “GORS” bija veltīts tieši maestro.

«Daugavas» stadions gatavojas dejotāju uzņemšanai; «aiz borta» - 180 deju kolektīvi

Kā dziesmu un deju svētkos ierasts, arī šogad  XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā trīs dienu garumā deju lielkoncerti norisināsies "Daugavas" stadionā Rīgā. Dalībnieku skaits šogad rekordliels – teju 17 tūkstoši, taču šaurības dēļ stadionā nesatilpst vēl gandrīz 180 pirmās kategorijas kolektīvu. Arī gadu gadiem aprunātajās skatītāju tribīnēs vietu skaits nemainīgs – ap pieciem tūkstošiem, kas ir apmēram trīs reizes mazāk nekā dejotāju.

Izdejoti VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētki

Ar deju uzvedumu ''Dievs man deva maizes zemi'' Jelgavā 7.jūnijā aizvadīti VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētki. Šogad tajos piedalījās 267 deju kolektīvi jeb vairāk nekā 6500 dejotāju. Tas ir lielākais dalībnieku skaits, kāds vien šajos svētkos bijis. Pirmajos vidējās paaudzes dejotāju svētkos 1994. gadā Sauleskalna estrādē piedalījās 720 dalībnieki.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti