Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Četri novadi Skolēnu dziesmu svētkos nebūs pārstāvēti; iemesli - ļoti dažādi

Pirmdien, 6.jūlijā, sākas XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku maratons, kas šogad pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu - teju 38 000 dalībnieku no visas Latvijas. Taču, kamēr daži lielākie novadi uz svētkiem sūtīs pat vairāk nekā 40 kolektīvus, no četriem novadiem - Tērvetes, Aknīstes, Sējas un Mērsraga - svētkos nepiedalīsies neviens skolēns. Kādēļ radusies tāda situācija un vai tas signalizē intereses zudumu par Dziesmu svētku kustību vai gluži otrādi - arvien lielāku konkurenci, noskaidrot devās Latvijas Radio.

Skolēnu dziesmu svētki: Pirmās dienas afiša

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir sākušies - pirmos akordus jau svētdien, 5.jūlijā, Rīgas Svētā Pētera baznīcā ieskandināja garīgās mūzikas koncerts, bet pirmdien, 6.jūlijā, starts svētkiem tiks dots pavisam oficiāli. Nedēļas laikā paredzēta plaša programma ar vairāk nekā 50 dažādiem pasākumiem, un tiem līdzi sekos arī Latvijas Radio. Programmā "Labrīt" ik rītu piedāvāsim ieskatu dienas galvenajos svētku notikumos un ieteiksim, kam sekot līdzi sabiedrisko mediju pārraidēs.

Rīgu pieskandinās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

No 6. līdz 12.jūlijam Rīgu pieskandinās XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuru plašo programmu veido koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, mazo mūzikas kolektīvu, mūsdienu deju kolektīvu sniegums. Tāpat svētku laikā notiks radošās darbnīcas, teātru izrādes un citas aktivitātes.

Saksofonists Miks Galvanovskis: Dziesmu svētkos izpaužu piederību savai valstij

Tuvojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas Radio rīta rubrikā tiek aicināti skolēni, kuri piedalīsies gaidāmajos svētkos. 11.klases skolnieks Miks Galvanovskis no Jelgavas kopā ar Jelgavas 4.vidusskolas pūtēju orķestri "Rota" uz svētkiem dosies jau trešo reizi. Jaunais puisis visvairāk gaida orķestra defilē, kas norisināsies pie Brīvības pieminekļa 10.jūlijā.

Tautiska josta kā maģija un neiztrūkstošs Dziesmu svētku atribūts

Pošoties Dziesmu svētkiem, kolektīvi gatavo savus tautas tērpus un, protams,  tajos neiztikt bez austām jostām un prievītēm. Ne viens vien kolektīvs arī šogad rotāsies ar Līksnas pagasta jostu meistares un audējas Daces Teivānes roku darbu. Lielākoties  tās ir Latgalei raksturīgās krāsas un jostu veids, lai arī mūžā austas arī citu novadu visdažādākās jostas.

Latvijas Radio par Skolēnu dziesmu svētkiem vēstīs no Stacijas laukuma

No 6. līdz 12.jūlijam Stacijas laukumā Rīgā darbosies oficiālais Dziesmu un deju svētku informācijas punkts un īpašā Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" Dziesmu un deju svētku radio studija, kurā viesosies svētku dalībnieki, populāri mūziķi, bet raidījumus veidos neparasti ētera tandēmi.

LTV izmantos nebijušu filmēšanas tehnoloģiju Skolēnu dziesmu un deju svētkos

Dziesmusvētku nedēļā no 6. līdz 12.jūlijam Latvijas Televīzija (LTV) pārraidīs nozīmīgākos XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku notikumus, kuru atspoguļošanā tiks izmantoti īpaši tehniskie risinājumi,  kas televīzijas skatītājiem sniegs klātbūtnes sajūtu un spēju tvert svētku sajūtas.

Bastejkalnā atklātas enerģijas stabules un svētku alfabēts

Bastejkalnā atklāts mākslinieka Ivara Mailīša interaktīvais mākslas objekts, skaņu tilts "Enerģijas stabules" un īpašais svētku alfabēts, kas XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā priecēs svētku dalībniekus un viesus.

Koklētāja Katrīna Mačuka: Kokle mūsdienās ir ļoti interesants instruments

Tuvojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas Radio uzrunā bērnus un jauniešus no dažādiem kolektīviem, kuri piedalīsies gaidāmajos svētkos. No Valmieras uz Skolēnu dziesmu un deju svētkiem dosies 42 kolektīvi - teju 1000 dalībnieku. Viņu vidū būs arī Valmieras Viestura vidusskolas  sestās klases skolniece Katrīna Mačuka. Katrīnai šajos  Dziesmu svētkos būs dubultatbildība - gan dziedāt skolas korī, gan spēlēt kokli Valmieras mūzikas skolas koklētāju ansamblī.

«Teiksmiņas» dalībnieks Kārlis Jonāss: Deja ir mana kaislība

Tuvojoties vienpadsmitajiem Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas Radio uzrunā bērnus un jauniešus no dažādiem kolektīviem, kuri piedalīsies gaidāmajos svētkos. Iepriekšējās dienās jau iepazīstinājām ar moderno deju dejotāju Emīliju un koristu Justu, bet šoreiz piedāvājam iepazīt vienu no daudzajiem tūkstošiem tautas deju dejotāju šajos svētkos - Rīgas deju ansambļa "Teiksmiņa" veterānu Kārli Jonāsu.

Skolēnu dziesmu svētki: Liepājas 1.ģimnāzijas jauktā kora dalībnieks Justs Kurvins

Pirms XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Latvijas Radio uzrunā skolēnus, kuri piedalīsies gaidāmajos svētkos. Liepājas valsts 1.ģimnāzijas audzēknis Justs Kurvins dzied jauktajā skolas korī. Justam tie būs pirmie Dziesmu un deju svētki. Patīkams satraukums jaunietim mijas ar iespēju mesties lielā piedzīvojumā. Par šo iespēju Justs pateicas savam skolotājam un diriģentam Jēkabam Ozoliņam, kurš iedvesmo jauniešus dziedāt korī.

Skolēnu dziesmu svētki: Laikmetīgās dejas dejotāja Emīlija Kolča

Tuvojoties vērienīgajiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas Radio rīta rubrikā tiek aicināti skolēni, kuri piedalīsies gaidāmajos svētkos. 9.klases skolniece Emīlija Kolča no Jelgavas uz Dziesmu un deju svētkiem otro reizi dosies kopā ar laikmetīgo deju kolektīvu "Benefice" un piedalīsies mūsdienu deju lielkoncertā "Te mēs esam" Ķīpsalā. Svētkus jauniete gaida ar nepacietību, jo arī laikmetīgo deju dejotājiem ir iespēja sevi parādīt un būt kopā ar jauniešiem no visas Latvijas.

Izskanējuši Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki

Noslēgušies astotie Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki, kas vienlaikus noslēdza arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmu, simboliski prezidentūras stafeti nododot Luksemburgai. Vērienīgajā noslēguma koncertā Mežaparka lielajā estrādē izskanēja dziesmas astoņās dažādās valodās, kopā pulcējot vairāk nekā 200 korus ar 6400 dalībniekiem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti